Żeń-szeń Coreano i jego zalety dla Twojego Ciała i Umysłu

Zdumiewający wpływ żeń-szenia Coreano na układ odpornościowy został zbadany w zachodniej medycynie ziołowej, aby odkryć jego potencjalną skuteczność w ochronie przed grypą, przeziębieniem i niektórymi rodzajami raka. Azjatycki żeń-szeń został odkryty w badaniach klinicznych w celu obniżenia poziomu cukru we krwi i cholesterolu. 

Oznacza to, że to zioło może być pomocne w leczeniu cukrzycy typu 2 i wysokiego cholesterolu. Ale istnieją również pewne możliwe zastosowania tego zioła, które nie zostały zdefiniowane. W innych przeprowadzonych badaniach okazało się, że zioło było w stanie wywołać relaksujący wpływ na mięśnie płuc. Doprowadziło to do rozszerzenia dróg oddechowych, które pomagają złagodzić objawy astmy, jak również innych chorób płuc, które występują w wyniku zwężenia dróg oddechowych.

Walka z infekcjami wirusowymi 

Badania naukowe wykazują, że żeń-szeń może również potencjalnie odgrywać ważną rolę jako adaptogen. Zioło może przedłużać życie poprzez zwalczanie infekcji wirusowych i Pseudomonas aeruginosa.

Żeń-szeń Coreano
Żeń-szeń Coreano (więcej informacji na stronie Vegamega)

Badania stale wspierają również ochronną rolę żen-szenia w walce z chorobami nowotworowymi i lekami, a także jego zdolność do przeciwdziałania skutkom ubocznym chemioterapii. Żeń-szeń może być również wykorzystywany do zapobiegania uzależnieniu i nadużywaniu opiatów i substancji psychostymulujących.

Spowalnia proces starzenia się 

Żeń-szeń Coreano składa się również z substancji przeciwstarzeniowych, takich jak substancje insulinopodobne i antyoksydanty, których nie można znaleźć w innych rodzajach żeń-szenia.

YouTube video

Może to również wspomagać przepływ krwi do narządów wewnętrznych przez naczynia włoskowate, które zwykle kurczą się wraz z wiekiem. Pozwala to na lepsze zdrowie narządów i lepsze funkcjonowanie organizmu. 

Zwiększa pamięć i sprawność umysłową

Żeń-szeń może również działać jako środek wspomagający i ochronny mózg. To zioło może pomóc zwiększyć Twoją zdolność koncentracji i wydajność umysłową. Ponieważ jest to rodzaj przeciwutleniacza, ten lek ziołowy może również zachować komórki mózgowe chronione przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Ponadto, może to również zapobiec utracie pamięci i odeprzeć związane z wiekiem psychicznego upadku.

Regularne posiadanie koreańskiego żeń-szenia w ciągu 12 tygodni może zwiększyć sprawność umysłową pacjenta z chorobą Alzheimera. Koreański żeń-szeń może również zwiększyć pamięć o pacjentach z udarem mózgu. Kiedy żeń-szeń i Ginkgo biloba są używane razem w każdym suplemencie mózgu, to tworzy synergiczny efekt, który zwiększa pamięć krótkotrwałą i minimalizuje objawy ADHD.

Nie przegap tego artykułu: Korzyści i najlepsze źródła żywności z B-Complex

Posty z tej samej kategorii: