Webhosting i jego wspólne typy

Niestety, w dzisiejszych czasach nic nie jest za darmo i jeśli myślisz, że te usługi dadzą ci darmowy hosting, to wcale tak nie jest. Z bezpłatnych usług hostingowych, nie będzie technicznie stworzyć własną stronę, a zamiast tego, będzie po prostu stworzyć jedną lub kilka stron na stronie internetowej innej osoby. 

Na przykład, WordPress pozwala na stworzenie bloga lub strony internetowej za darmo na ich platformie. Jednak Twoja strona jest tylko poddomeną ich domeny. Oznacza to, że Twój adres URL będzie www.yourwebsite.wordpress.com zamiast www.yourwebsite.com. Pozwalają one zrezygnować z nazwy WordPress, ale trzeba zapłacić, aby cieszyć się tym przywilejem. Oznacza to, że jest to bezpłatne pod warunkiem, że jesteś w porządku z reklamami na całej stronie i WordPress zawarte w adresie URL.

Wirtualny serwer prywatny lub hosting VPS

VPS lub Virtual Private Server hosting jest topoli webhostingu opcja dla tych właścicieli witryn, którzy chcą uaktualnić od zwykłego hostingu współdzielonego, ponieważ jest to bardziej zrównoważone z każdego punktu widzenia, z uwzględnieniem kosztów.

Webhosting

Serwery VPS nadal wymagają współdzielenia przestrzeni z resztą użytkowników na jednym fizycznym serwerze. Jednak jego różnica w stosunku do tradycyjnego hostingu współdzielonego polega na tym, w jaki sposób jest on realizowany. 

Po pierwsze, w przypadku serwerów VPS, bardzo rzadko zdarza się, aby miały one ponad 20 lat. Oczywiście zaletą jest to, że maszyna od samego początku odczuwa mniejszy stres. Prawdziwą korzyścią z hostingu VPS jest jednak to, że ma on postać hiperwizora lub monitora maszyny wirtualnej. 

Hiperwizor to jedno oprogramowanie, które pozwala na obsługę i tworzenie kilku maszyn wirtualnych na jednym komputerze. Jest to podobne do posiadania kilku komputerów wirtualnych na jednym serwerze, które mają własną dedykowaną ilość miejsca na dysku twardym, pamięć RAM i szybkość procesora. 

Hosting współdzielony

Prawdopodobnie najtańsza opcja webhostingu można uzyskać, że daje własną domenę, hosting wspólny jest najbardziej odpowiedni dla małych stron internetowych, które nie dostają dużo ruchu.

YouTube video
Wideo: Jaka jest różnica między hostingiem internetowym a hostingiem domen?

Po zapisaniu się do wspólnych planów hostingowych, Twoja strona będzie dzielić miejsce na jednym serwerze z innymi stronami. Dla rzeczy, aby być bardziej wydajne i zapewnić tanie opcje hostingowe, firmy hostingowe umieścić kilka użytkowników w jednym serwerze.

Certyfikat SSL pomaga chronić informacje

Dlaczego potrzebny jest certyfikat bezpieczeństwa

Strony internetowe potrzebują certyfikatów SSL, aby chronić dane użytkowników, weryfikować własność strony, zapobiegać tworzeniu fałszywych wersji strony przez napastników i wzbudzać zaufanie użytkowników. Nadal nie jest to wystarczająca motywacja, aby zaopatrzyć się w certyfikat SSL? Przyjrzyjmy się temu nieco bardziej szczegółowo.

Posty z tej samej kategorii: