Uzdrowiska w Słowenii

Turystyka wellness oparta na uzdrowiskach ma w Słowenii długą i ciekawą tradycję: udokumentowane wzmianki o uzdrowiskach sięgają roku 1228, a już w 1767 roku nastąpił ich oficjalny debiut w postaci pakietów wellness oferujących kąpiele uzdrowiskowe i zakwaterowanie. .

Co sprawia, że uzdrowiska są popularne w Słowenii?

Obecnie turystyka spa i wellness jest jedynym sektorem, który nie ucierpiał z powodu negatywnych skutków recesji. Zamiast tego, przez lata nadal się rozwijała i rosła.

Stoją za tym właściwie trzy kluczowe powody.

Pierwszym z nich jest to, że oferta spa i wellness jest zawsze dostępna, niezależnie od pogody, przez cały rok.

Obecnie turystyka spa i wellness jest jedynym sektorem, który nie ucierpiał z powodu negatywnych skutków recesji.

Po drugie, świadomość holistycznego i zdrowego stylu życia nie tylko rośnie obecnie, ale staje się nową normą. Szeroki wybór produktów, zabiegów i ćwiczeń z różnych stron świata stał się łatwo dostępny dzięki internetowi, a ta nowa świadomość staje się popularna wszędzie. W rzeczywistości można z całą pewnością stwierdzić, że do tej pory prawie każdy zrozumiał znaczenie dobrego samopoczucia umysłu i ciała oraz zrównoważonej diety.

Po trzecie i z pewnością nie mniej ważne: ludność w Europie jest coraz starsza, co oznacza większą potrzebę rozwiązania problemów zdrowotnych związanych ze starzeniem się.

Dodatkowo, kto nie chciałby wyglądać cudownie i zachować formę jak najdłużej, a także czuć się zdrowym i silnym przez całe życie?

YouTube video

Co składa się na ofertę uzdrowiskową w Słowenii

Słoweńska oferta spa składa się z ponad 130 alternatyw wellness i spa, które oferują zróżnicowany i ekskluzywny wybór zabiegów dla ciała, umysłu i urody. W kraju tym znajduje się około 87 naturalnych gorących źródeł, których temperatura wody waha się od 32 do 73 stopni Celsjusza, a każde z nich jest łatwo dostępne z różnych hoteli i spa, które zostały zbudowane wokół niego.

Posty z tej samej kategorii: