Odwiedź Bled w Słowenii i daj się zaskoczyć jego pięknem

Bled to słoweńskie miasto położone u podnóża Alp Julijskich i wzdłuż popularnego lodowcowego jeziora Bled. Na klifie z widokiem na jezioro znajduje się zamek Bled z XI wieku, który mieści kaplicę, muzeum i drukarnię. 

Gdy odwiedzisz Bled, będziesz zachwycony wieloma rzeczami, a niektóre z nich to:

Spełnij swoje życzenia dzięki odwiedzeniu Bled

Pletny, tradycyjne drewniane łódki, od lat zabierają każdego odwiedzającego na wyspę na środku jeziora. Takie łodzie obsługiwane są przez pletnarów, którzy są wioślarzami stojącymi. Po przybiciu do brzegu goście muszą pokonać dziewięćdziesiąt dziewięć kamiennych stopni, aby dotrzeć do kościoła.

Zamek Bled
Zamek Bled

Na tej wyspie możesz posłuchać dzwonu kościoła i zadzwonić samemu. Według legendy spełni to wszystkie Twoje życzenia. Po powrocie na brzeg jeziora możesz zobaczyć całą wyspę z zamku lub ze szlaków powozów konnych, które poprowadzą Cię wokół pięknego jeziora.

Nie zapomnij też: Przeżyj luksusowy pobyt w hotelu Thermana Laško

Poznaj historię wspaniałego dzwonu w Bled

Wykonany na początku XVI-go wieku dzwon kościelny pochodzi od papieża, który podarował go kościołowi po tym, jak pierwotny dzwon, który został wysłany na wyspę przez wdowę na pamiątkę zmarłego męża, zatonął w jeziorze podczas sztormu.

YouTube video
VLOG: Jezioro Bled, Slowenia

Z tego powodu Bled ma dwa legendarne dzwony kościelne. Legenda dotycząca zatopionego dzwonu jest co roku tematem specjalnego wydarzenia świątecznego.

Przeżycia i widoki z zamku Bled 

Piękny widok na jezioro, otaczające go szczyty i wyspę można podziwiać z zamku, który znajduje się na klifie. Ze względu na swoje piękno jest uważany za jedno z najlepszych miejsc weselnych w Europie, a także stał się miejscem ważnych spotkań polityków. Ten malowniczy zamek mieści kolekcję muzealną, drukarnię, piwnicę, restaurację i kuźnię. W miesiącach letnich goście mogą spotkać się z władcą zamku lub wziąć udział w corocznym turnieju łuczniczym.

Źródła termalne jeziora 

Ze względu na dziewiczą przyrodę i górski klimat jezioro w Bled było kiedyś uważane za uzdrowisko. W jeziorze są różne kąpieliska. Nie ma żadnych większych strumieni wpływających. Tylko kilka źródeł dostarcza wodę. Ponadto w północno-wschodniej części jeziora znajdują się źródła termalne, które teraz zasilają baseny hoteli w Bled.

Naturalne piękno wąwozu Vintgar 

Niedaleko jeziora znajduje się wąwóz, który przyciąga turystów od XIX wieku ze względu na swoje wyjątkowe piękno. Galerie i drewniane mosty poprowadzą Cię przez wąwóz wśród kaskad, basenów i wodospadów. Nad wąwozem góruje również jednołukowy, kamienny, dawny most kolejowy. W Słowenii istnieją również inne wąwozy podobne do wąwozu Vintgar, które zaskoczą Cię swoją wyjątkową florą.

Saloniki

Przeczytaj kolejny bardzo obszerny artykuł o greckim mieście Saloniki z tytułem Odkryć piękno Salonik.

Posty z tej samej kategorii: