Lublana jako Twój najlepszy wybór dla luksusowych apartamentów 

Miasto Lublana jest często uważane za mniejszą, bardziej kameralną, ale mniej rozwiniętą pod względem wyglądu wersję Pragi. W okolicy panuje żywa, kosmopolityczna atmosfera, a większość mieszkańców stanowią osoby poniżej 30 roku życia. Lublana posiada również spektakularną barokową architekturę, piękne średniowieczne budynki i strzeliste wieże kościołów. 

W pierwszej połowie 20th wieku Jože Plečnik ukształtował wygląd współczesnej Lublany. Plečnik pochodził z miasta i był świetnym architektem. Jego następcy uzupełniali krajobraz miasta. Kreacje Nowej Fali młodych architektów również nadały miastu niepowtarzalny wygląd i klimat, który do dziś zachwyca wszystkich odwiedzających. 

Miasto Lublana jest często uważane za mniejszą, bardziej kameralną, ale mniej rozwiniętą pod względem wyglądu wersję Pragi.

Populacja miasta wynosi około 270 000, co sprawia, że miasto jest zwarte i małe, z doskonałymi połączeniami transportowymi, dzięki którym przemieszczanie się jest łatwe, proste i szybkie. 

Najbardziej turystyczny sezon trwa od czerwca do września, kiedy to na porządku dziennym jest al fresco, a temperatury wahają się od przyjemnych i ciepłych do wilgotnych i gorących. Dlatego też jesień jest uważana za najlepszy czas na odwiedzenie Lublany, zwłaszcza jeśli szukasz luksusowych apartamentów. Pogoda jest wciąż ciepła, a liście spadają z drzew, nadając miastu przyjazną i gościnną atmosferę. 

Zima jest często mroźna, ale turystów przyciąga śnieg. Dzięki temu, że stoki narciarskie znajdują się w odległości krótkiej jazdy samochodem, wielu turystów zatrzymuje się w mieście w ramach swojej wycieczki do Słowenii. Wykorzystują też ten czas na odkrywanie wielu uroków okolicy. Wybrzeże Adriatyku, region Kras, obszary uprawy winorośli, wiele zabytkowych miast i bujne góry znajdują się w odległości kilku godzin jazdy samochodem. Miasto jest również doskonałą bazą wypadową do zwiedzania pobliskich krajów, takich jak Chorwacja, Austria i Włochy. 

YouTube video

Przejdź przez słynny Tromostovje lub Potrójny Most

Zobaczycie grupę trzech mostów tuż przy placu Preszeren, ozdobionych kamiennymi balustradami i latarniami. Mostek w środku jest najstarszy i pochodzi z 1842 roku. Dopiero w 1930 roku Plečnik dobudował pozostałe dwie. Potrójny Most jest obecnie jednym z ikonicznych zabytków stolicy. 

Zacznij szukać luksusowych apartamentów w Lublanie już dziś i doświadczaj jej piękna przez cały rok! 

Posty z tej samej kategorii: