Jak wybrać odpowiednią odzież roboczą?

Współczesna siła robocza różni się od tej, która była w przeszłości. Kultura firmy zaczyna się zmieniać, aby zaoferować pracownikom większą elastyczność pod względem miejsca i czasu pracy, a nawet odzieży roboczej, którą mogą nosić. 

Aby mieć pewność, że strój do pracy jest odpowiedni do sytuacji, w jakiej się znajdujesz, warto zapamiętać kilka wskazówek:

Wybierz ładną parę butów 

W biurach, w których nie obowiązuje dress code, buty wizytowe mogą wydawać się zbyt formalne w stosunku do otoczenia. Jeśli nie masz pewności, jakie obuwie należy założyć, np. trampki lub sandały, zapytaj przełożonego. Nawet jeśli Twój kolega nosi klapki, nie oznacza to, że taki strój roboczy jest dopuszczalny. Zasadą jest, aby buty robocze były czyste i schludne. 

YouTube video
Lookbook dla kobiet: wygodny i stylowy przegląd obuwia roboczego

Kolory i nadruki powinny być wesołe i profesjonalne 

W pracy nie musisz ograniczać się do szarości lub czerni. Wykorzystaj wzory, faktury i nadruki w swojej odzieży roboczej, aby dodać blasku nawet najbardziej swobodnym strojom. 

Możesz też zamienić zwykłe dżinsy na dżinsy w stonowane wzory kwiatowe. Zamiast beżu możesz też wybrać khaki w kolorze łososiowym. 

Nowoczesny odzieży roboczej
Zintegruj wzory, tekstury i wydruki z odzieży roboczej

Dodanie do stylizacji akcentu pasującego do miejsca pracy, ale nieoczekiwanego, to najlepszy sposób na osiągnięcie równowagi między stylem business casual a zbyt swobodnym. 

Dodaj proste akcesoria, aby poprawić swój wygląd

Jeśli jesteś przyzwyczajony do bardziej formalnych strojów służbowych i nie czujesz się komfortowo w zwykłych dżinsach i T-shircie, a mimo to chcesz wtopić się w kulturę firmy, możesz użyć prostych akcesoriów, aby urozmaicić najbardziej podstawowe stroje.

YouTube video
Co należy, a czego nie należy nosić w miejscu pracy

Możesz spróbować założyć szalik lub dodać parę wyrazistych kolczyków lub naszyjnik. T-shirt można też uzupełnić casualowym blezerem. Jak widać, istnieją różne sposoby na uszlachetnienie swobodnego wyglądu, bez konieczności uciekania się do spodni wizytowych lub koszul zapinanych na guziki. 

Pomyśl o zwykłej restauracji 

W przypadku miejsc pracy, w których nie obowiązuje dress code, istnieje duże prawdopodobieństwo, że obowiązuje w nich nieformalny, swobodny dress code. Załóż dowolne ubranie robocze, ale nie zapominaj, że pewne aspekty Twojego wyglądu, takie jak czysty i schludny wygląd, będą nadal brane pod uwagę. 

Pomyśl o tym, co zakładasz na zwykłą kolację lub niedzielny brunch z przyjaciółmi. Twoim celem jest wyglądać ładnie, a jednocześnie czuć się komfortowo. Możesz wykorzystać to jako przewodnik przy wyborze ubrań do pracy.

Noś to, co zwiększa Twoją pewność siebie

Wreszcie, jeśli chodzi o nowoczesne biura, w których nie obowiązuje dress code, możesz nosić strój roboczy, w którym czujesz się najpewniej i który pozwala Ci wyrazić Twój niepowtarzalny, osobisty styl. W końcu o to właśnie chodzi w elastyczności w miejscu pracy. Wybieraj ubrania, które podniosą Twoją samoocenę, co może również zdziałać cuda, jeśli chodzi o zwiększenie Twojej produktywności. 

Następnym razem, gdy będziesz kupować odzież roboczą dla siebie lub dla kogoś innego na prezent, pamiętaj o uwzględnieniu powyższych wskazówek, aby wybrać odpowiedni strój zawodowy.

Posty z tej samej kategorii: