30.01.2014

59 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

 

Tygrys i Owca

 

We wcześniejszym rozważaniu , poniżej, chciałem państwu wskazać , że nie wszystkie powiedzenia są mądrością narodu , bo niektóre jak wszystko na to wskazuje to zgrabne oszustwa Ojca Kłamstwa.
Postanowiłem zrobić listę 10 oszustw Szatana ale jak na razie wstawiłem tylko cztery – powód? Albo są zgrabnie ukryte albo człowiek ( w tym przypadku ja – nie przywiązuje wagi do tych powiedzeń).
Dziś usłyszałem kolejne oszustwo które może człowieka wprowadzać w pewien zamęt.
Przed chwilą na TVN-nie rozmawiano o naszym żeglarzu który usiłuje samotnie przebyć Atlantyk na kajaku.
Przytoczone zostały Jego słowa :—

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys niż sto dni jak owca!

Oczywiście ja rozumiem co chciał przez to powiedzieć autor tych słów, ale te słowa tak ujęte
są nieprawdziwe!!!
Spójrzmy na to zestawienie, ile w nim jest nieprawdy. W tym powiedzeniu ,życie tygrysa jest wyniesione nad życie owcy i to aż stukrotnie.
Zycie to życie i dla każdego jest cenne i nieważne czy to jest życie króla czy życie żebraka.
Pan Bóg nie ma względu na osoby i każdy jest Mu miły kto żyje zgodnie z Jego przykazaniami.
Dlaczego jeden dzień życia tygrysa miałby być lepszy od stu dni życia owcy a nawet od jednego dnia owcy? Owca jest owcą, żyje roślinnością i nie potrzebuje tak jak tygrys polować i zabijać by samemu przeżyć. Ta owca której życie w tym powiedzeniu zostało umniejszone, żyje tak jak ją Bóg stworzył!

Spróbujmy to teraz przenieść na grunt człowieka. Czy życie człowieka żyjącego agresywnie i polującego na słabszą zdobycz ( wszędzie mówi się że zwierzęta polujące wybierają najsłabsze sztuki ze stada) jest bardziej wartościowe od życia człowieka żyjącego spokojnie ,łagodnie bez napadania na drugich, czy jest gorsze od tego tygrysiego?
Kiedy oderwać oczy od komputera i spojrzeć na ludzkie losy na zwyczajne ludzkie życie to można stwierdzić , że to powiedzenie nie wyrządza szkody wśród starszego pokolenia.
Starsi z racji własnego doświadczenia już wiedzą na co ich stać ale nie jeden młody może dać się porwać takiemu wyzwaniu : Przestań żyć jak owca! Bierz życie w swoje ręce! Nie patrz na to co powiedzą znajomi czy też rodzina! Olej to – żyje się tylko raz , więc żyj na maxa !!!
To mi trochę przypomina – Róbta co chceta!
Jeśli ktoś nie jest jeszcze przekonany do tego , że jest to zgrabnie ułożone oszustwo Szatana to powiem, że Jezus nie nazywa swoich wyznawców – tygrysami!!! Wręcz przeciwnie – mówi o swoich wyznawcach jako o owczarni. Siebie nazywa Barankiem , a skoro tak to znaczy że wychwala łagodność i pokorę z jaką owce poddają się pasterzowi.

Tak więc szanowni Państwo to powiedzenie dopisuje do listy 10 oszustw Szatana na miejscu piątym.

5- Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys niż sto dni jak owca.( oszustwo)
Pozdrawiam