23.01.2014

57 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

 

Dziesięć oszustw Szatana

 

Witam tych wszystkich którzy poświęcają swój czas i zaglądają na moją stronę.
Powszechnie wiadomo choćby z racji tego , że często słyszy się w mowie potocznej iż przysłowia są mądrością narodu. I mnie tak się wydawało do jakiegoś czasu do póki nie zacząłem się nad niektórymi głębiej zastanawiać, a stało się to wówczas kiedy moja Żona opowiedziała mi o swoim przeświadczeniu.
Było to jakieś 25 lat temu. Byliśmy na weselu u znajomych. Rano następnego dnia poszliśmy na Mszę Świętą i chyba nie musze dodawać , że byliśmy dość mocno zmęczeni. Tak się złożyło, że kościół był zapełniony i nie było wolnych miejsc siedzących. Trudno trzeba było się nastawić na przestanie całej Mszy Świętej. Żona postanowiła, że skoro ma już stać to ofiaruje sobie to stanie- niełatwe po sobotnim przyjęciu weselnym- w jakiejś intencji. Jak mówi , ledwo wypowiedziała intencję i nastawiła się na długie stanie ,gdy ktoś z ławki lekko Ją pociągnął i szeptem powiedział: Proszę siadać , my też z wesela. Żona twierdziła, że ta intencja jest ważna mimo , że nie przestała tej Mszy Świętej tak jak się ofiarowała. Ja twierdziłem, że wręcz odwrotnie- skoro siedziała to nie męczyła się tak jak się ofiarowała. Spieraliśmy się jakiś czas , ale każdy został przy swoim. Byłem pewny swego , ale upór z jakim , Żona obstawała przy swoim nakazywał mi bacznie śledzić tego typu zdarzenia. Na domiar przypomniało mi się powiedzenie : Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane!
Zacząłem więc rozbierać to powiedzenie na wszystkie możliwe strony i jednocześnie bacznie obserwowałem w życiu jak oddziaływają takie czyjeś dobre chęci.
Po jakimś wydarzeniu ( już nie pamiętam jakim) doszedłem do wniosku , Żona miała rację!!!
To nic , że zaraz usiadła ale w chwili postanowienia miała szczere chęci dokonania tego co postanowiła.
Kiedy zestawić to twierdzenie z tym powiedzeniem , że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane, następuje sprzeczność- albo to jest prawdziwe albo to! Obydwa te twierdzenia nie mogą być prawdą.
Odnowa więc zacząłem rozbierać to powiedzenie, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane i doszedłem do wniosku , że to jest oszustwo ukute przez Szatana i wprowadzone między ludzi.
Kiedy doszedłem do takiego wniosku to zacząłem się rozglądać za innymi oszustwami tego typu.
Muszę przyznać , że są doskonale ukryte, co by potwierdzało, że ich twórcą jest ojciec zła.
Postanowiłem zrobić listę- Dziesięciu oszustw Szatana- ,ale aż tylu jak na razie nie udało mi się znaleźć. Może przy pomocy moich Gości którzy podrzucą mi swoje spostrzeżenia uda mi się szybciej skompletować tę listę.
A oto te które udało mi się jak na razie znaleźć ;

10 oszustw Szatana

 

 1- Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane
 2- Nadzieja jest matką głupich
3- Ważne są tylko te chwile które przed nami
4- Z miłości chleba nie upiecze

5-
6-
7-
8-
9-
10-