18.12.2013

56 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

Jak zatrzymać czas

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i na ten świąteczny czas chciałem się z państwem podzielić moim odkryciem- BOŻEJ CZĄSTKI CZASU! hahaha
Zapewne wielu z moich Gości wie, że tegorocznymi laureatami Nagrody Nobla z fizyki zostali Francois Englerd z Belgii i Peter Higgs z Wielkiej Brytanii za odkrycie bozonu (nazwanego od imienia odkrywcy) Higgsa
którzy w połowie lat 60. XX w. wyjaśnili teoretycznie skąd cząstki elementarne biorą swoją masę.

4 lipca dwa zespoły badaczy z CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych), pracujące w niezależnych programach badawczych – ATLAS i CMS – doniosły o tym, że nowa cząstka elementarna wykryta w Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC) – który z przerwami działa od 2008 r. – jest najprawdopodobniej tzw. boską cząstką, a więc tą, której brakowało uczonym, by skompletować ostatecznie obowiązującą teorię opisującą istnienie materii.

Ja proszę państwa odkryłem też taką boską cząstkę , ale jest to cząstka czasu a nie materii!
Kiedyś może i ja dostanę Nagrodę Nobla za odkrycie tej BOSKIEJ CZĄSTKI CZASU! Hahahaha
Byście państwo mogli dobrze zrozumieć to muszę zacząć od początku.

Było to kilkanaście lat temu , a może więcej już jak dwadzieścia. Było to chyba w niedzielne przedpołudnie . Oglądałem film na temat indiańskich zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Film był produkcji niemieckiej. Narrator filmu opowiadał jak kręcili film , gdzie Indianie idą w góry po święty lód! Idą prawie wszyscy wyznaczonym szlakiem by z nieść święty lód do wioski. Ekipa kręcąca film była wyposażona w samochód terenowy a znając trasę Indian , jechali przodem , ustawiali kamery i przygotowywali się do kręcenia filmu gdy Indianie będą się zbliżać.
Tak kilka razy wyprzedzali pielgrzymkę aż w pewnym momencie skończyła się droga i zamieniła się w wąską ścieżkę. Opowiadający mówi : musieliśmy ściągnąć cały potrzebny sprzęt z samochodu i odtąd iść razem z Indianami. Gdy Oni siedzieli my też musieliśmy siedzieć a gdy Oni zatrzymywali się na posiłek to i my musieliśmy zatrzymywać się na posiłek i nagle zatrzymał mi się czas!- mówi opowiadający w tym filmie.
Jak to – zatrzymał się czas, pomyślałem. Przecież czasu nie da się zatrzymać! Godzina to godzina – płynie i koniec.
Minęło kilka lat. W tym czasie sadziłem pomidory na jesienny zbiór. Było to w czerwcu kiedy zorientowałem się , że strasznie szybko mija mi czas a kiedy się zastanowiłem to doszedłem do wniosku , że miesiąc u mnie trwa tylko trzy tygodnie!!! Kiedy to sobie uzmysłowiłem to, aż wyrwało mi się i powiedziałem na głos : Jezu , jak tak ten czas będzie mi tak leciał to przeleci mi moje życie , że nawet się nie zorientuję kiedy!!! I w tym momencie przypomniało mi się co ten reporter z filmu powiedział : I zatrzymał mi się czas!
Zacząłem się zastanawiać czy jest możliwe by czas mógł się zatrzymać . Zacząłem dokładnie analizować to co wówczas powiedział operator kręcący ten film o Świętym Lodzie!
Uznałem , że skoro przypomniał mi się ten film to coś w tym musi być bo to przypomnienie było w momencie kiedy zwołałem –Jezu…
Zacząłem śledzić swoje postępowanie, mówienie, spędzanie wolnego czasu, świętowanie itd. bo nie bardzo wiedziałem w czym jest rzecz! Upłynęło chwilę czasu ( może z rok a może dłużej) kiedy znalazłem pierwszy element tego , że czas szybko mi mija! Okazało się , że siejąc pomidory używam do nich nazwy – jesienne!
Proszę sobie wyobrazić – jest początek czerwca a więc jeszcze wiosna, jeszcze nie zaczęło się lato a ja już używam słowa – jesień!!! Kiedy znalazłem ten pierwszy element to już wiedziałem na co zwracać uwagę. I tak nie wolno na początku miesiąca , gdzieś tak około 8 -9 mówić , że to już połowa miesiąca tylko że to dopiero 9 dzień, zresztą zgodnie z prawda. Nie wolno gdzieś tak około 25 dnia miesiąca mówić że to już koniec miesiąca! Zresztą , bo przecież nieprawda.
W niedzielę nie wolno myśleć co się będzie robić w poniedziałek i co mamy tak pilnego do zrobienia!
Po południu w niedzielę np. tak koło 17-18 nie wolno mówić , że już po niedzieli tylko należy wybrać się gdzieś w odwiedziny i porozmawiać ze znajomymi. Kto chodzi do Kościoła to najlepiej wybrać się na jak najwcześniejszą Mszę Świętą potem wypić kawkę i wybrać się na krętki spacer. Zabójstwo spędzać czas przed telewizorem cały dzień! itd. itd.
Znalezienie tych wszystkich elementów zajęło mi trzy lata! Kiedy zastosowałem je w swoim życiu nagle okazało się że mój czas nie tylko się zatrzymał ale i wydłużył się!
Miesiąc trwał u mnie 6 tygodni!
Napisałem – trwał. Tak , trwał przez jakiś czas , ale jak to w życiu bywa ono rządzi się swoimi prawami i wciąga człowieka w swoje tryby!
Jakieś trzy lata temu znowu zorientowałem się , że czas szybko mi leci i przypomniało mi się , że przecież znalazłem sposób na zatrzymanie czasu! Trudno jednak było mi wdrożyć te odkryte elementy i znowu zacząłem się zastanawiać : jak to – znam sposób na zatrzymanie i nie mogę tego wdrożyć??? A co z tymi którzy nie znają tego sposobu???
Intuicja podpowiedziała mi , że musi być droga na skróty!!! Wiedziałem gdzie leży sposób zatrzymania czasu ( psychika) A nie potrafię na nowo z tego skorzystać???
Od trzech lat chodziło mi to po głowie to znaczy, znaleźć drogę na skróty do zatrzymania czasu!
I nie dawno na jednej ze stron przeczytałem zdanie :
TRZEBA SIĘ CIESZYĆ KAŻDĄ CHWILĄ!
Kiedy przeczytałem to zdanie powiedziałem do siebie- tak to są mądre słowa!
Kiedy powiedziałem :- mądre słowa – jakbym odczuł ich moc!
Przez następne dni powtarzałem sobie te słowa ile razy coś mnie dopadało, znudzenie, melancholia,
złe samopoczucie, brak nastroju , ale dopiero w dziesiątym dniu odczułem ich prawdziwą moc!!!
Kiedy powiedziałem sobie- trzeba się cieszyć każdą chwilą, nagle zobaczyłem że czas mi zwolnił!
Zatrzymał się w danej chwili a nie wybiega do przodu i nagle mnie olśniło!!!
TO JEST DROGA NA SKRÓTY!!!DROGA DLA KAŻDEGO!!!
Tę chwilę którą należy się cieszyć nazwałem BOSKĄ CZĄSTKĄ CZASU!!!
Hahahaha Czy nie należy mi się Nobel za odkrycie
BOSKIEJ CZASTKI CZASU??? Hahaha

Na bazie tych przemyśleń napisałem poniższy tekst

13.10.2013

Chwila radości

Boska cząstka czasu
Jedna krótka chwila
Nieraz ludzi przerasta
Lub życie nam umila

Nigdy przecież nie wiesz
I nie masz pewności
Czy nie jest ostatnia
Przed przejściem do wieczności

Tę krótką chwilę
Poświęć więc radości
Bo jest cząstką czasu ci danego
Oddaj ją więc Miłości

Ciesz się każdą chwilą
Póki twój duch może
A życie nie rzuci cię na kolana
I twego ducha zmoże

Szanowni Państwo moi Goście- zapraszam do skorzystania z drogi na skróty by zatrzymać swój szybko biegnący czas.
Proszę sobie powtarzać codziennie ile razy coś Was dopadnie , ale nie tylko to krótkie zdanie :
TRZEBA SIĘ CIESZYĆ KAŻDĄ CHWILĄ!
U mnie zadziałało po 10 dniach. Ile Państwu zejdzie tego nie wiem bo to zależy od Waszego umysłu jak bardzo jest zaprzątnięty sprawami życia codziennego.
Życzę zatem udanej terapii i powodzenia w zatrzymaniu czasu.
To naprawę działa!!!

Przy okazji tego co napisałem dorzucę jeszcze parę przemyśleń.
Otóż mózg ludzki jest jak najdoskonalszy komputer i to tak doskonały , że nigdy niepowstanie doskonalszy komputer od umysłu ludzkiego.
On ma tylko jedną ,,wadę”. Nie rozróżnia prawdy od kłamstwa, które jest mu podawane przez nas samych!
Jednym słowem sam siebie potrafi oszukać!
Jeśli będzie się nam powodziło dobrze, ale my przed ludźmi będziemy udawać i mówić , że jest nam źle to on tak zarejestruje to co mu podajemy! To nic , że my wiemy , że to nieprawda i że tylko tak przed ludźmi udajemy- on zarejestruje, że jest nam źle!
Jeśłi będziemy przed ludźmi mówić , że np. słabo się czujemy, że drowie słabe i choć to będzie nieprawda on zarejestruje to co mu podajemy!!! Ten komputer ,,nie rozumie”, że można samemu siebie oszukiwać!!!
Po jakimś czasie podawania własnemu umysłowi tych nieprawdziwych informacji ten nasz komputer ( umysł) zaczyna działać według tych podanych nieprawdziwych informacji! Zaczyna nam być źle, zaczynamy źle się czuć ,a zdrowie zaczyna nam szwankować!
By ten komputer prawidłowo działał do niego przychodzą narzędzia, można rzec cały zestaw!
10 Przykazań Bożych! ( to podstawowe narzędzia), ale to już na inne rozważanie.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, proszę więc wypróbować podaną przeze mnie drogę na skróty
By zatrzymać czas! Proszę też podawać swojemu komputerowi same prawdziwe informacje- że święta są piękne, że jest miło przy choince i że bez względu na pogodę to to są najpiękniejsze Święta i tego Państwu życzę!