Zbigniew Głuszczyk

Wiersze – sentencje – komentarze – listy – opowiadania
Motto: Pisać prosto do serc ludzkich

19.11.2004
Na dzień
Chrystusa Króla

Pytania

 

Kim Jest
Ten Który Jest
Od Zawsze
Teraźniejszy
Dla Przeszłych
Dla Przyszłych
Bez Początku
Sam z Siebie
Był Gdy Nic Nie Było
Gdzie Mieszka
We Wszechświecie
O Nie Nie
Wszechświat Jest w Nim
Wszelkie Istnienie
Jest w Nim
Wszystko Jest w Nim
Wszechwładny
Źródło Wszystkiego
A Jednak
Do Nas
Podobny
Na Obraz
I Podobieństwo Jego
Rozum
Ustaje
Wiaro
Działaj

29.11.2011

27 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

Moja wdzięczność a Janusz Palikot

 

Od dawna wiedziałem i wierzyłem w to że Pan Bóg potrafi wykorzystać nawet swoich wrogów by głosili JEGO CHWAŁĘ. Co innego wiedzieć czy wierzyć a co innego widzieć na własne oczy.
 Gdyby nie ten szatański pomysł zdejmowania krzyża w Sejmie proponowany przez Janusza Palikota to pewno bym się nie dowiedział o tej FANTASTYCZNEJ historii z Sejmowym Krzyżem.
Tak się cieszę z zaczerpnięcia wiedzy o Krzyżu Sejmowym że chyba odmówię w intencji Janusza Palikota Koronkę do Miłosierdzia Bożego!!!
Jest coś wspaniałego w tej historii

29.11.2011

26 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

Prawdziwa historia Sejmowego Krzyża

 

Fragment listu Ks. Piotra Libery Biskupa Płockiego

Kto z nas tak naprawdę zna historię sejmowego krzyża? Żeby ją jednak dobrze poznać, trzeba się cofnąć do pierwszej połowy XVII wieku, do najświetniejszych dni potęgi naszej Ojczyzny. Marszałkiem Sejmu i wielkim kanclerzem Rzeczpospolitej był wtedy doradca królewski Jerzy Ossoliński, uczeń okrytego sławą kolegium jezuickiego w naszym Pułtusku. To właśnie Ossoliński w 1645 roku ufundował hebanowy ołtarz Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej na Jasnej Górze. Na tym ołtarzu niedługo potem, gdy Jasną Górę oblegali Szwedzi, sprawował Najświętszą Ofiarę ojciec Augustyn Kordecki. Przy ołtarzu Ossolińskiego biło serce narodu, gdy Polska na 123 lata została zmazana z mapy Europy przez zaborców – to przy nim przez długie lata niewoli modliły się tłumy pielgrzymów. Tutaj klękał marszałek Józef Piłsudski i generał Józef Haller. Tu w macierzyńską niewolę Maryi oddawali naród prymasowie Hlond i Wyszyński. Tu swoje pielgrzymie kroki kierował Błogosławiony Papież Jan Paweł Wielki.
Do dziś ten właśnie ołtarz – ołtarz fundacji marszałka Sejmu i kanclerza wielkiego koronnego Jerzego Ossolińskiego zdobi kaplicę jasnogórską. Podczas niedawnej jego renowacji restauratorzy wymienili fragmenty starego hebanu. Szlachetne drewno, omodlone przez Błogosławionego Papieża, królów, wodzów i pielgrzymów, zostało jednak zachowane. Gdy niedługo po tej renowacji grupa posłów zwróciła się do przeora paulinów z prośbą o ofiarowanie krzyża do sali plenarnej Sejmu, tak by krzyż mógł tam powrócić po przeszło 50 latach nieobecności, podjęto decyzję, że do jego wykonania zostanie użyte to właśnie drewno – heban z ołtarza Kaplicy Cudownego Obrazu. Dnia 18 października 1997 roku delegacja parlamentu odebrała krzyż z rąk ojców paulinów. Jedna z senatorek RP przewiozła go na noc do klasztoru sióstr sakramentek na Nowym Mieście – miejsca hekatomby setek warszawiaków w czasie Powstania Warszawskiego, a 19 października 1997 roku pani Marianna Popiełuszko, podczas rocznicowej Mszy Świętej za Ojczyznę, osobiście położyła ten krzyż na płycie grobu syna męczennika, po Mszy zaś przekazała go do polskiego parlamentu, gdzie został zawieszony.

Płock 20.11.2011

 Link do listu (kliknij)

28.11.2011

Dwa światy

 

Wciąż pokonujemy progi
Przekraczając granice uczuć
 Ze świata uniesień
W świat gdzie panuje jesień

Nie ta kolorowa
W zachwyty ubrana
Lecz ta opadła z uczucia
Gdzie nie ma miłego kłucia

Ten świat to przed i po
Doznawany w każdej chwili
To jak lustra ram granica
Prócz odwrotności żadna różnica

Odwrotnie tę samą rzecz widzisz
Bo inny masz stan ducha
Inny przed uniesieniem pchany
Inny po gdy zamiar dokonany

Znajdź jeszcze po siłę
Okryj się wdzięcznością
Kiedy opadniesz z namiętności
Szukaj piękna nie ulegaj szarości

26. 11.2011

Widzenie światłością zaćmione

 

Czemu nie widzisz
Boga tak jasno
Jak na to zasługuje
Co twe widzenie psuje

Czemu nie widzisz
Jak przelatuje ptak
Kwiat rozsiewa swe uroki
A twe widzenie zasnuwają mroki

Zatrzymaj się na chwilę
Zobacz jak życie pulsuje
Nie jesteś sam na świecie tym
Nim zostanie popiół i dym

Dostrzeż Boga swego
W tym co wokół ciebie
Zatrzymaj się i spojrzyj
Widzisz to tym Bogiem żyj

25.11.2011

25 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

ZIOBRYŚCI – ucieczka ku WŁADZY

 

Dziś media donoszą o kolejnym przejściu Senatora z PIS-u do tzw. ZIOBRYSTÓW. Człowiekiem tym jest Senator na którego głosowałem p. Kazimierz Jaworski. Głosowałem na Niego dlatego że był z rekomendacji PIS-u.
Pan Senator może być pewny że w kolejnych wyborach nie tylko nie otrzyma ode mnie poparcia ale i od moich najbliższych też- to tak na marginesie.

Przyglądam się nowemu odłamowi i nie mogę wyjść z podziwu jak łatwo przejść na tory tych co atakują Jarosława Kaczyńskiego. Panu Mularczykowi udzielającemu wypowiedzi dla prasy w imieniu ZIOBRYSTÓW wydaje się, że ma przed sobą samych matołów więc może wciskać ten KIT jak to On i ZIOBRYŚCI NIE CHCĄ ROZBIJAĆ PIS-u i polskiej prawicy!

A sprawa ma się tak- gdyby PIS wygrało wybory nie byłoby żadnego rozłamu. Pan Ziobro zadowoliłby się stanowiskiem ministra i budowałby swój szlachetny wizerunek pogromców bandytów. Nie wiem jakim sposobem bo może takim jak chciano wmieszać Pana Andrzeja Leppera w aferę odrolnienia gruntów???
 PIS jednak wyborów nie wygrał więc pan Ziobro postanowił dłużej nie czekać tylko zacząć działać na własny rachunek. Czekał już 4 lata w opozycji a po przegranych wyborach musiałby czekać kolejne 4 lata. Uznał więc że więcej nie będzie czekał tylko te 4 lata wykorzysta na budowanie SWOJEJ szlachetnej PARTI. Musi to zrobić bardzo umiejętnie by nie stracić poparcia tych co głosowali na Jarosława Kaczyńskiego. Już zaczyna PŁASZCZYĆ się przed prasą, złagodniał , jest chętny do udzielania wywiadów, zgadza się by pokazywano Jego Żonę z nowo narodzonym dzieckiem itd. Licząc, że omami tym prawicowy elektorat który może już być zmęczony ciągłym opluwaniem Jarosława Kaczyńskiego.
I nie ma co się ludziom dziwić. Prasa ciągle powtarza ataki na Prezesa więc w końcu wielu uwierzy że to Jego wina- NIC BARDZIEJ MYLNEGO!

Panu ZIOBRO zamarzyła się władza i to by to On rozdawał karty! Znudziło Mu się czekanie i zadowalanie tym co Mu zleci Jarosław Kaczyński – a dziwimy się tak strasznie PUTINOWI!

Dla mnie P. ZIOBRO i Senator Kazimierz Jaworski na którego głosowaliśmy z całą rodziną jest niczym innym tylko zdrajcą PIS-u i Pana Jarosława Kaczyńskiego!

Powszechnie wiadomo że zdrajców nie szanują nawet wrogowie! Mam nadzieję że i tym razem tak się stanie i przy kolejnych wyborach ZIOBRYŚCI przepadną jak PJN.Dorzucę jeszcze AMEN.

 

 

24.11.2011

Miłość z cechą

 

Czy miłość jest zawzięta
Kiedy mówią jej precz
Nie jesteś kochana
A ona trwa wciąż ta sama

Czy powinna odejść
Unosząc się honorem
Czy miłość miłością mogłaby być
Gdyby nie pozwoliła sobie żyć

Czy miłość miłością jest
Gdy pozwoli na wygnanie
 I z serca swego wyrzuci
Kochanego gdy ktoś jej narzuci

Czy ona jest jak wiatr zawieje
Raz płonie raz przygasa
Uległa na powiewy codzienności
Wciąż skłonna do zmienności

Czy powinna trwać nieugięcie
Mimo wszelkich przeciwności
Płonąc ogniem nieugaszonym
Uczuciem niczym niespłoszonym

11.11.2011

Można być niepogodzonym z innymi, ale największą porażką człowieka jest gdy nie jest pogodzony sam z sobą 

24.11.2011

24 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

Będzie film o ,,bohaterstwie” Lecha Wałęsy

 

Przed chwilą telewizyjne wiadomości podały że Andrzej Wajda będzie kręcił film o Lechu Wałęsie.
Zapytany dlaczego zdecydował się kręcić odpowiedział: ,, Nie chcę ale muszę”. Po czym stwierdził, że niewątpliwie Lech Wałęsa odniósł zwycięstwo nie tylko duchowe.
Zaraz potem pokazano Lecha Wałęsę który stwierdził że sam jest ciekaw jak jest postrzegany w kraju,
Stąd mój poniżej umieszczony wiersz w odpowiedzi na jego postrzegane ,,bohaterstwo”.

Na pewno Lech Wałęsa odniósł zwycięstwo dla siebie ale i to nie w 100%.

Byłoby 100 % dla Niego gdyby został Prezydentem na drugą kadencję, ale Naród nie uznał Jego przywództwa za niezbędne dla Polski i strącił Go z tronu w połowie królowania.
Nie może być tu mowy o Jego całkowitym zwycięstwie co najwyżej o połowicznym.

Jeszcze gorzej jest gdyby rozpatrywać działanie Lecha Wałęsy dla kraju. To może 10 % zrobił coś dla kraju bo tak naprawdę to Lech Wałęsa sam pogubił się w tym pluralizmie, demokracji i tych wszystkich frazesach opowiadanych na potrzeby maluczkich.

Sam mając 8-ro dzieci nic nie zrobił dla Matek zajmujących się dziećmi-najwyraźniej wisiało Mu to jak radzi sobie jego Żona bo nawet tego problemu nie zauważył. Na marginesie to ciekaw jestem co o tym piszę Pani Danuta w swojej książce.


Brakło temu bohaterowi odwagi by gdy był Prezydentem nadać rodzinom poległym w ,,WUJKU” dożywotnie RENTY- JAK WIDAĆ KREW GÓRNIKÓW NIE WIELKIE MIAŁA DLA NIEGO ZNACZENIE!


No i na koniec Jego UKOCHANA STOCZNIA I STOCZNIOWCY!!! W nagrodę że razem z nim WALCZYLI pozwolił udusić KOLEBKĘ SOLIDARNOŚCI wmawiając szaraczkom że mamy gospodarkę rynkową.

Myślę , że na temat błędów Lecha Wałęsy również mógłby powstać ciekawy film.

11.11.2011
W hołdzie
Lechowi Kaczyńskiemu

Śmiercią pogodzeni

 

Dziś Święto Niepodległości
Przelaną krwią wywalczone
Na wszystkich frontach świata
Przez pokolenia wymarzone

Panie Prezydencie Kaczyński
Przyjdzie takie pokolenie
Które szczerze hołd odda Tobie
Przywołując Twoją pamięć zasłużenie

Nie stanie się to wcześniej
Aż odejdą Twoi wrogowie
Nienawidzący Twego patriotyzmu
Wówczas nikt złego słowa nie powie

Lecz śmierć najpierw musi wkroczyć
I zebrać swoje żniwo
W proch rozsypać ich ciała
Pogodzić ich z sobą o dziwo