Zbigniew Głuszczyk

Wiersze – sentencje – komentarze – listy – opowiadania
Motto: Pisać prosto do serc ludzkich

10.10.2013

List do Pana Boga

 

Panie Boże, pozwól proszę, że zabiorę Ci trochę z Twojego Świętego czasu. Wiem, że jesteś Bogiem miłosiernym i wysłuchujesz tak świętego jak i grzesznika. Wybacz Panie moją śmiałość , ale to Ty sam sprawiłeś bo gdy Cie wezwałem na Sędziego do rozstrzygnięcia życiowej sprawy Ty nie odmówiłeś mnie grzesznikowi.
Panie zapewne już wiesz o tym i doszło to do Twojego świętego tronu , że moi rodacy chcieli zabronić zabijania nienarodzonych dzieci z powodu podejrzenia o nieuleczalną chorobę. Jednak przedstawiciele których Naród wybrał do ustanawiania nam praw odrzucił tę społeczną inicjatywę.
Jedni zatkali sobie uszy- wychodząc , by nie słyszeć słów prawdy a drudzy śmiało podnieśli ręce głosując za zabijaniem dzieci.
Wołam więc do Ciebie Panie słowami proroka Habakuka z czytania z ostatniej niedzieli :

,, Dokądże Panie, wzywać Cię będę, a Ty nie wysłuchujesz? Wołać będę ku Tobie : ,,Krzywda mi się dzieje, a Ty nie pomagasz. Czemu każesz mi patrzeć na nieprawość i na zło spoglądasz bezczynnie?
Oto ucisk i przemoc przede mną, powstają spory, wybuchają waśnie.”

Panie strwożony słowami, które wypowiedziałeś do proroka :
,, Oto zginie ten, co jest ducha nieprawego , a sprawiedliwy żyć będzie dzięki swojej wierności”
oraz strasznymi wydarzeniami jakie w krótkim czasie nastąpiły, proszę cię Panie, uwolnij nas – Naród od winy. Zechciej pamiętać Panie, że to nasi przedstawiciele wybrani do Sejmu zagłosowali wbrew Narodowi, za zabijaniem dzieci.
Pamiętaj Panie kiedy podniesiesz swoją rękę sprawiedliwości by wykonać pomstę, że My społeczeństwo polskie nie jesteśmy winni rozlewu krwi tych nienarodzonych dzieci.

11.04.2013

 List otwarty – 5

Generał Wojciech Jaruzelski = Prezydent Lech Wałęsa

 

Na wstępie musze jasno i wyraźnie powiedzieć :
– nie jestem przyjacielem Gen. Jaruzelskiego ani wrogiem Lecha Wałęsy.
Od kiedy słyszałem wypowiedź p. Lecha Wałęsy w programie Tomasza lisa na temat homoseksualistów i ich miejsca w Sejmie odtąd nosiłem się z zamiarem napisania tego o czym od dłuższego czasu jestem przekonany, ale tak jakoś odkładałem.
Kiedy dziś potwierdzono, że Lech Wałęsa, Gen. Jaruzelski i Aleksander Kwaśniewski przyjęli zaproszenie od Leszka Millera na czerwcowy zjazd lewicy to uznałem, że to już pora, bo wystarczy kołowania społeczeństwa przez Lecha Wałęsę.
By było jasne o co mi chodzi powiem wyraźnie –
 Polska Lewica powinna wystąpić o

POKOJOWĄ NAGRODĘ NOBLA DLA GEN.WOJCIECHA JARUZELSKIEGO.

Tak , tak nie pomyliłem się. Czas by zgłosić kandydaturę Gen. Jaruzelskiego. Lewica zamiast robienia szopek z Januszem Palikotem powinna złączyć swoje siły i wystąpić do Komitetu Noblowskiego z tą kandydaturą.
Śmie twierdzić, że Gen. Jaruzelski bardziej zasłużył na Nobla niż sam Lech Wałęsa.
Wielu w moim środowisku twierdziło i twierdzi, że Nobel dla Lecha Wałęsy był polityczny min. po to by komuniści nie pozbyli się Lecha Wałęsy.
Lech Wałęsa jeszcze do dziś powtarza, że to On zwyciężył, On przewidział, On wiedział.
Jednym słowem ja, ja, ja.
Otóż Panie Prezydencie nie sam pan zwyciężył.
Solidarność mogła zaistnieć bez pana bo było wielu równie dobrych, a pan bez Solidarności nic nie znaczył.
Przyjmijmy jednak słownictwo p. Lecha Wałęsy – ja, ja.
Popierałem Lecha Wałęsę do ostatniej chwili to znaczy aż do momentu zbierania podpisów, że wybory zostały sfałszowane gdy przegrał drugą turę z Aleksandrem Kwaśniewskim.
Lech Wałęsa twierdzi, że On zwyciężył lecz ja który Go popierałem nie czuję się zwycięzcą , a więc zwycięstwo Lecha Wałęsy nie jest moim i mojej rodziny zwycięstwem!
Najwyraźniej Lech Wałęsa zwyciężył dla kogoś innego, ale na pewno nie dla mnie jako ojca 5-ki dzieci.
Dlaczego więc twierdzę , że Gen. Jaruzelskiemu należy się Nobel???
Otóż największym moim zwycięstwem i mojej rodziny jest to , że Gen. Jaruzelski usiadł do rozmów.
I bez względu na to, że ja przegrałem przy Okrągłym Stole to wygrałem POKÓJ dla siebie i moich dzieci.
I to nie jest zwycięstwo samego Lecha Wałęsy lecz również zwycięstwo Gen Wojciecha Jaruzelskiego.
Mówiąc prościej – Gen. Jaruzelski nie musiał usiąść do rozmów i mielibyśmy to co dzisiaj jest w SYRII!
I żadne mądrości Lecha Wałęsy, że On zwyciężył, że Gen. Jaruzelski jest odpowiedzialny za zahamowanie Polski o całą dekadę i mrzonki typu gdzie byśmy to byli gdyby nie stan wojenny nie wyprowadzą mnie z przekonania , że dzięki temu, że Gen. Jaruzelski usiadł do rozmów to ocaliliśmy POKÓJ DLA POLSKI!!!

Uprzedzając zarzuty, że Gen. Jaruzelski jest odpowiedzialny za ponad 100 ofiar stanu wojennego powiem, że za rządów Tadeusza Mazowieckiego kiedy kredyty opodatkowano tak, że gdy rolnik wziął w grudniu 20 mln złotych kredytu na zakup bizona to w styczniu musiał już oddać 50 mln złotych.
Liczba samobójstw z tego powodu znacznie przekroczy liczbę ofiar obciążających Gen. Jaruzelskiego.
Ponadto jeśli Gen. Jaruzelski jest winny to proszę mi wytłumaczyć dlaczego przez 24 lata nie został skazany?
Niech więc ci co wmawiają mi , że zwyciężyłem dadzą wreszcie w spokoju żyć gen. Jaruzelskiemu. Niech przestaną judzić Naród jaką to straszną krzywdę wyrządził Polakom stan wojenny.
Przypominam też, że Lechowi Wałęsie brakło odwagi by gdy był Prezydentem uhonorować specjalnymi rentami rodziny poległych górników w kopalni Wujek.
Jeśli jeden z nich jest odpowiedzialny za tych z Wujka to drugi ponosi odpowiedzialność za grzech zaniechania!!!
Nie będę uzasadniał co jest większą winą bo mogłoby się okazać, że grzeszący ponosi taką samą winę jak ten który zaniechał naprawienia grzechu.

27.03.2012

List otwarty

Pan Zbigniew Ziobro

 

Panie Pośle, kiedy w sobotę włączyłem na chwilę telewizor akurat przemawiał Pan z mównicy i usłyszałem takie słowa:
,,POLSCE POTRZEBNA JEST SOLIDARNA POLSKA! I OTO JESTEŚMY!”
Zdziwiły mnie te słowa wypowiadane z ust człowieka który wyszedł z PIS-u czym osłabił czy też rozbił solidarność prawicy- przynajmniej tej pisowskiej ! Osobiście oczekiwałem co innego usłyszeć od Pana, choćby to że rodakom potrzebna jest Uczciwa Polska!!! Ale solidarna??? Ja osobiście ma już dość solidarnej polski i solidarności w wykonaniu Lecha Wałęsy, Tadeusza Mazowieckiego z Jego grubą kreską, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Balcerowicza a teraz Donalda Tuska!!!
Jeśli nie potrafił Pan nic innego wymyśleć tylko słowa o solidarnej Polsce to nie wróżę Panu sukcesu!
Ja już się najadłem tej solidarności polityków ze społeczeństwem!!!! Ponadto to nie Pan tylko Jarosław Kaczyński jest depozytariuszem słów o solidarności!!! W Pana ustach jakoś słowa o solidarnej Polsce brzmiały mi fałszywie!!!!
Być może się mylę ale zlekceważył Pan instynkt samozachowawczy Polaków!!! To że Pan przebiera nogami i nie może się już doczekać najwyższych stanowisk nie uprawniało Pana by zawieść zaufanie tych którzy głosowali na Pana jako przedstawiciela PIS-u!
Ja jestem na nie!!!! I ode mnie Pana nie otrzyma poparcia!!!
Pozdrawiam, ale sukcesu nie życzę bo byłbym nieszczery!

Zbigniew Głuszczyk

WWW.zgluszczyk.pl

4.05.2011

List otwarty

Pan Andrzej Zalewski redaktor polskiego radia i komentator EKO- radia

Szanowny Panie Andrzeju piszę do Pana w sprawie zastąpienia słowa –weekend – polskim odpowiednikiem. Zanim opowiem co wymyśliłem pragnę publicznie Panu podziękować za Pańską postawę. Pan jest tym redaktorem dla którego chce się włączać radio. Wchodzi Pan na antenę na 2 -3 minuty i człowiek od razu wie, że Pan pojął co to jest misja pełniona przez pracowników radia! W Pańskim komentarzu i słowach słychać, że lubi Pan ludzi, kocha przyrodę i wszystko co Pana otacza! Pan ma tę charyzmę wielkich ludzi takich jak Jan Paweł II, którzy przyciągają do siebie słuchacza! Swoich mądrych rad udziela Pan w sposób łagodny i subtelny! Dziękuję w imieniu swoim i moich przyjaciół.

Jakiś czas temu podjął Pan próbę zastąpienia słowa –weekend – polskim odpowiednikiem, ale ona się nie powiodła! Szukałem tego słowa po słownikach, po literaturze i po starych kalendarzach. Znalazłem tylko jedno słowo, które ma szanse zadomowić się na stałe, a Pan jest jedynym człowiekiem któremu to może się udać!!! To słowo to – MAJÓWKA . Mamy właśnie maj. Proponuję, aby przez cały maj i aż do wakacji przy każdym swoim wejściu przed niedzielą używał słów – przed nami kolejna MAJÓWKA i tak aż do wakacji!!!
Potem przestanie Pan tak mówić i jak słuchacze zaczną się dopominać aby używał Pan słowa MAJÓWKA to będzie znak , że się udało!!!

Dlaczego – Majówka- ? Jest to magiczne słowo które na każdego Polaka i na każdą Polkę ma przeogromny wpływ. To najczęściej w maju doczekujemy się upragnionego ciepła. To w maju wieczorami przy śpiewie słowików doznajemy pierwszych miłości i zauroczeń. To przy majowym zapachu siana niosą się śpiewy spod kapliczek śpiewane ku czci Maryi. Maj to miesiąc który każdego chwyta za serce!
Panie Andrzeju ja się nie obrażę nawet gdy w listopadzie powie Pan: ,, Przed nami kolejna listopadowa majówka”! Jeśli jest Pan podobnego zadania to proszę spróbować!
Udało się Panu z niezapominajkami dlaczego miałoby się nie udać z Majówką!
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Po wyżej wiersz który już dawno Panu dedykowałem pt. NIEZAPOMINAJKI.

Równocześnie zapraszam na moją stronę www.zgluszczyk.pl

 

 

1 maja 2011

List otwarty
Do Pana Franciszka Kucharczaka redaktora ,,Gościa Niedzielnego”

Panie Franciszku kiedy zacząłem czytać pański artykuł ,,Prostota wzoru” wzburzyła się moja dusza słowami Pananikta, kalającymi własne gniazdo!
Chcę powiedzieć publicznie! Pan panie Franciszku jest jak – Ostatni Polski Mohikanin – trzeźwo patrzący na tę – Nadwiślańską Krainę Czerwonoskórych!!! Dziękuję!!!

A oto moje uzupełnienie Pańskiego artykułu.

Pannikt

Pannikt mały pośród wielkich
Ni to król ni to klaun ni to sprzedawczyk
Taki sobie chłopek roztropek
Najlepszy do ziemniaczanych wykopek

Wzięty spośród prostego ludu
Po plecach wspiął się na szczyty
Wyniesiony na tron człowiek mały
Pannikt głodny swojej chwały

Żaden frak do niego nie pasował
I tron był mu niewygodny
Ponoć nie chciał ale musiał
Czyżby go ktoś zmuszał

Pannikt siedząc wielce napuszony
Gardził każdym w koło
Zamiast ręki dawał nogę
I nie spostrzegł kiedy upadł na podłogę

Nawet teraz gdy Proroka wynoszą
Ponad Ludy ponad Ziemię na tron Nieba
Pannikt wierząc że jest miarodajny
Rzecze pysznie:,,…ale nie przesadzajmy”

Pozdrawiam i zapraszam na www.zgluszczyk.pl

28.01 2011

Witam,

Szanowny Panie Pawle. Ponad rok temu przeczytałem pański wywiad i spodobały mi się pańskie mądre słowa. Napisałem wówczas wiersz dla pana o tematyce wynikającej z wywiadu. Włożyłem go do segregatora i tak sobie leżał. Ostatnio jednak surfowałem po Internecie i natrafiłem na pański utwór „17 września”. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem! Pod dużym wrażeniem! Słuchając pańskiego utworu wydawało mi się że przenosi mnie on w tamte tragiczne chwile! Dziękuję Panu.

W podziękowaniu przesyłam mój wiersz który dedykowałem panu. Równocześnie przesyłam panu jeszcze dwa inne wiersze- Modlitwa oraz Krew i łzy.
Niedługo rocznica Katastrofy smoleńskiej. Może zechce pan je wykorzystać.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Teksty w załączniku

P.S. Byłbym wdzięczny za informację czy jest pan zainteresowany. Inne teksty na www.zgluszczyk.pl