Zbigniew Głuszczyk

Wiersze – sentencje – komentarze – listy – opowiadania
Motto: Pisać prosto do serc ludzkich

10.04.2014

60 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

Oświadczenie prokuratury – 2 cuda Katastrofy Smoleńskiej

 

Trzy dni temu na konferencji prasowej prokuratura stanowczo oświadczyła, że żadnego zamachu a co za tym idzie , żadnego wybuchu na pokładzie samolotu lecącego do Smoleńska nie było.

Skoro nie było wybuchu na pokładzie samolotu lecącego do Smoleńska to musiały być przynajmniej 2 ,,cuda”!
Pierwszy ,,cud” to ten , że samolot zahaczył o brzozę na wysokości 6 – 8 metrów i spadając z tej wysokości rozsypał się w drobny mak!
Kiedy tymczasem są zdjęcia w Internecie gdzie samolot spadający z kilku kilometrów wyrył w ziemi dziurę głębokości kilku metrów a mimo to cały kadłub pozostał w całości.

Drugi ,,cud” to ten, że w samolocie spadającym z kilku metrów czy kilkunastu metrów nikt nie przeżył!
Bodajże w Czechach przed kilkunastu czy może już przed kilkudziesięciu laty zdarzył się przypadek
w którym przeżyła stiuardesa spadająca z kilku kilometrów, znajdująca się w tylnej części samolotu.

A mówią niektórzy , że cudów nie ma!

30.01.2014

59 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

 

Tygrys i Owca

 

We wcześniejszym rozważaniu , poniżej, chciałem państwu wskazać , że nie wszystkie powiedzenia są mądrością narodu , bo niektóre jak wszystko na to wskazuje to zgrabne oszustwa Ojca Kłamstwa.
Postanowiłem zrobić listę 10 oszustw Szatana ale jak na razie wstawiłem tylko cztery – powód? Albo są zgrabnie ukryte albo człowiek ( w tym przypadku ja – nie przywiązuje wagi do tych powiedzeń).
Dziś usłyszałem kolejne oszustwo które może człowieka wprowadzać w pewien zamęt.
Przed chwilą na TVN-nie rozmawiano o naszym żeglarzu który usiłuje samotnie przebyć Atlantyk na kajaku.
Przytoczone zostały Jego słowa :—

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys niż sto dni jak owca!

Oczywiście ja rozumiem co chciał przez to powiedzieć autor tych słów, ale te słowa tak ujęte
są nieprawdziwe!!!
Spójrzmy na to zestawienie, ile w nim jest nieprawdy. W tym powiedzeniu ,życie tygrysa jest wyniesione nad życie owcy i to aż stukrotnie.
Zycie to życie i dla każdego jest cenne i nieważne czy to jest życie króla czy życie żebraka.
Pan Bóg nie ma względu na osoby i każdy jest Mu miły kto żyje zgodnie z Jego przykazaniami.
Dlaczego jeden dzień życia tygrysa miałby być lepszy od stu dni życia owcy a nawet od jednego dnia owcy? Owca jest owcą, żyje roślinnością i nie potrzebuje tak jak tygrys polować i zabijać by samemu przeżyć. Ta owca której życie w tym powiedzeniu zostało umniejszone, żyje tak jak ją Bóg stworzył!

Spróbujmy to teraz przenieść na grunt człowieka. Czy życie człowieka żyjącego agresywnie i polującego na słabszą zdobycz ( wszędzie mówi się że zwierzęta polujące wybierają najsłabsze sztuki ze stada) jest bardziej wartościowe od życia człowieka żyjącego spokojnie ,łagodnie bez napadania na drugich, czy jest gorsze od tego tygrysiego?
Kiedy oderwać oczy od komputera i spojrzeć na ludzkie losy na zwyczajne ludzkie życie to można stwierdzić , że to powiedzenie nie wyrządza szkody wśród starszego pokolenia.
Starsi z racji własnego doświadczenia już wiedzą na co ich stać ale nie jeden młody może dać się porwać takiemu wyzwaniu : Przestań żyć jak owca! Bierz życie w swoje ręce! Nie patrz na to co powiedzą znajomi czy też rodzina! Olej to – żyje się tylko raz , więc żyj na maxa !!!
To mi trochę przypomina – Róbta co chceta!
Jeśli ktoś nie jest jeszcze przekonany do tego , że jest to zgrabnie ułożone oszustwo Szatana to powiem, że Jezus nie nazywa swoich wyznawców – tygrysami!!! Wręcz przeciwnie – mówi o swoich wyznawcach jako o owczarni. Siebie nazywa Barankiem , a skoro tak to znaczy że wychwala łagodność i pokorę z jaką owce poddają się pasterzowi.

Tak więc szanowni Państwo to powiedzenie dopisuje do listy 10 oszustw Szatana na miejscu piątym.

5- Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys niż sto dni jak owca.( oszustwo)
Pozdrawiam

26.01.2014

58 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

 

Jak królowie ?

 

Szanowni państwo , klika dni temu wpadłem w zadziwienie i trzyma mnie ono do tej chwili.
Dyskutując na jednej ze stron spotkałem się z tak kategorycznymi stwierdzeniami przesiąkniętych pewnością co do słuszności , że pomyślałem iż te werdykty są niczym królewskie rozporządzenia.
Czyżby zdecydowana większość miała w sobie królewską krew? Przyznacie państwo , że raczej to mało prawdopodobne.
Nie mniej jednak bez względu na wykształcenie, na status społeczny i pełnione obowiązki wszyscy działają w ten sam sposób – ich wyroki czy choćby oceny nie podlegają dyskusji jakby były nieomylne
I niepodległy weryfikacji przez co dyskusja jest nie możliwa. Kiedy tak analizowałem tę postawę przypomniała mi się historia Króla Dawida.
Któregoś wieczoru król Dawid nie mogąc zasnąć , przechadzał się po werandzie swego pałacu skąd dostrzegł piękną Batszebę biorąca prysznic. Jak nietrudno się domyślić widział Ją w całej Jej krasie bez odzienia. Natychmiast kazał służbie wywiedzieć się kim jest ta piękna Kobieta.
Okazało się , że jest Ona żoną jednego z jego wodzów. Najwyraźniej rozpaliła się pożądliwość
Króla Dawida bo od tej chwili zaczął rozmyślać jak posiąść Batszebę. Nie wystarczyło królowi , że się przespał z Batszebą ale jeszcze postanowił pozbyć się męża Batszeby. Nakazał swojemu głównemu dowodzącemu by posłał Uriasza męża Batszeby w największy bój a potem Go odstąpić by zginął.
Tak się też stało a kiedy minął okres żałoby dla Batszeby nakazał Ją przyprowadzić na dwór królewski.
Dawid był przekonany , że sprawa się nie wyda gdyż o tym wiedział tylko On i jego wódz.
Nie spodobał się Bogu ten postępek króla Dawida i posłał do Niego proroka Natana.
Natan opowiedział królowi historyjkę o tym jak; był biedak i miał tylko jedną owieczkę i bogacz który miał całe stado owiec. Owego bogacza odwiedził ktoś znaczący lecz bogaczowi szkoda było owcy ze swojego stada by ugość przybyłego oficjela więc nakazał by zabrano owcę temu biedakowi i poświęcić ją na ucztę.
Król Dawid wpadł w oburzenie i powiedział ; Ten bogacz winien jest śmierci! Jak mógł zabrać jedyną owieczkę temu biedakowi, który ją karmił i była jego jedyną pociechą.
Na to prorok Natan : To ty królu jesteś tym bogaczem! Zabiłeś Uriasza Chetytę mieczem Amalekitów a żonę jego wziąłeś sobie za małżonkę. Król Dawid upadł na kolana i powiedział : Zgrzeszyłem wobec Boga i ludzi!
Proszę spojrzeć jak król Dawid surowo ocenił tego bogacza! I większość tych z którymi rozmawiam zachowuje się jak król Dawid! Surowe wydaje wyroki! Niektórzy mówią , że ci Kapłani co dopuścili się pedofilii na pewno nie wierzą w Niepokalane Poczęcie Matki Bożej! Można zapytać a co ma jedno do drugiego??? Czy to , że król Dawid zgrzeszył to oznacza , że przestał wierzyć w Boga lub przynajmniej w niektóre przymioty boże???
Czy zatem to , że tak surowo potrafimy oceniać drugich jak król Dawid świadczy , że mamy coś z królewskiego rodu? Nic podobnego! Król Dawid przyznał się do błędu. My natomiast nie ustępujemy ani na krok i nie dopuszczamy myśli , że mylimy się!!! Zatem ani jedno ani drugie. Ani surowość naszych wyroków nie świadczy ,że mamy królewskie pochodzenie ani cudzy grzech nie świadczy, że ktoś w coś nie wierzy!
Skąd zatem w nas ta królewska surowość i poczucie sprawiedliwości? Czy płynie w nas królewska krew? Chyba większość sama w to nie wierzy.

23.01.2014

57 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

 

Dziesięć oszustw Szatana

 

Witam tych wszystkich którzy poświęcają swój czas i zaglądają na moją stronę.
Powszechnie wiadomo choćby z racji tego , że często słyszy się w mowie potocznej iż przysłowia są mądrością narodu. I mnie tak się wydawało do jakiegoś czasu do póki nie zacząłem się nad niektórymi głębiej zastanawiać, a stało się to wówczas kiedy moja Żona opowiedziała mi o swoim przeświadczeniu.
Było to jakieś 25 lat temu. Byliśmy na weselu u znajomych. Rano następnego dnia poszliśmy na Mszę Świętą i chyba nie musze dodawać , że byliśmy dość mocno zmęczeni. Tak się złożyło, że kościół był zapełniony i nie było wolnych miejsc siedzących. Trudno trzeba było się nastawić na przestanie całej Mszy Świętej. Żona postanowiła, że skoro ma już stać to ofiaruje sobie to stanie- niełatwe po sobotnim przyjęciu weselnym- w jakiejś intencji. Jak mówi , ledwo wypowiedziała intencję i nastawiła się na długie stanie ,gdy ktoś z ławki lekko Ją pociągnął i szeptem powiedział: Proszę siadać , my też z wesela. Żona twierdziła, że ta intencja jest ważna mimo , że nie przestała tej Mszy Świętej tak jak się ofiarowała. Ja twierdziłem, że wręcz odwrotnie- skoro siedziała to nie męczyła się tak jak się ofiarowała. Spieraliśmy się jakiś czas , ale każdy został przy swoim. Byłem pewny swego , ale upór z jakim , Żona obstawała przy swoim nakazywał mi bacznie śledzić tego typu zdarzenia. Na domiar przypomniało mi się powiedzenie : Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane!
Zacząłem więc rozbierać to powiedzenie na wszystkie możliwe strony i jednocześnie bacznie obserwowałem w życiu jak oddziaływają takie czyjeś dobre chęci.
Po jakimś wydarzeniu ( już nie pamiętam jakim) doszedłem do wniosku , Żona miała rację!!!
To nic , że zaraz usiadła ale w chwili postanowienia miała szczere chęci dokonania tego co postanowiła.
Kiedy zestawić to twierdzenie z tym powiedzeniem , że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane, następuje sprzeczność- albo to jest prawdziwe albo to! Obydwa te twierdzenia nie mogą być prawdą.
Odnowa więc zacząłem rozbierać to powiedzenie, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane i doszedłem do wniosku , że to jest oszustwo ukute przez Szatana i wprowadzone między ludzi.
Kiedy doszedłem do takiego wniosku to zacząłem się rozglądać za innymi oszustwami tego typu.
Muszę przyznać , że są doskonale ukryte, co by potwierdzało, że ich twórcą jest ojciec zła.
Postanowiłem zrobić listę- Dziesięciu oszustw Szatana- ,ale aż tylu jak na razie nie udało mi się znaleźć. Może przy pomocy moich Gości którzy podrzucą mi swoje spostrzeżenia uda mi się szybciej skompletować tę listę.
A oto te które udało mi się jak na razie znaleźć ;

10 oszustw Szatana

 

 1- Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane
 2- Nadzieja jest matką głupich
3- Ważne są tylko te chwile które przed nami
4- Z miłości chleba nie upiecze

5-
6-
7-
8-
9-
10-

18.12.2013

56 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

Jak zatrzymać czas

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i na ten świąteczny czas chciałem się z państwem podzielić moim odkryciem- BOŻEJ CZĄSTKI CZASU! hahaha
Zapewne wielu z moich Gości wie, że tegorocznymi laureatami Nagrody Nobla z fizyki zostali Francois Englerd z Belgii i Peter Higgs z Wielkiej Brytanii za odkrycie bozonu (nazwanego od imienia odkrywcy) Higgsa
którzy w połowie lat 60. XX w. wyjaśnili teoretycznie skąd cząstki elementarne biorą swoją masę.

4 lipca dwa zespoły badaczy z CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych), pracujące w niezależnych programach badawczych – ATLAS i CMS – doniosły o tym, że nowa cząstka elementarna wykryta w Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC) – który z przerwami działa od 2008 r. – jest najprawdopodobniej tzw. boską cząstką, a więc tą, której brakowało uczonym, by skompletować ostatecznie obowiązującą teorię opisującą istnienie materii.

Ja proszę państwa odkryłem też taką boską cząstkę , ale jest to cząstka czasu a nie materii!
Kiedyś może i ja dostanę Nagrodę Nobla za odkrycie tej BOSKIEJ CZĄSTKI CZASU! Hahahaha
Byście państwo mogli dobrze zrozumieć to muszę zacząć od początku.

Było to kilkanaście lat temu , a może więcej już jak dwadzieścia. Było to chyba w niedzielne przedpołudnie . Oglądałem film na temat indiańskich zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Film był produkcji niemieckiej. Narrator filmu opowiadał jak kręcili film , gdzie Indianie idą w góry po święty lód! Idą prawie wszyscy wyznaczonym szlakiem by z nieść święty lód do wioski. Ekipa kręcąca film była wyposażona w samochód terenowy a znając trasę Indian , jechali przodem , ustawiali kamery i przygotowywali się do kręcenia filmu gdy Indianie będą się zbliżać.
Tak kilka razy wyprzedzali pielgrzymkę aż w pewnym momencie skończyła się droga i zamieniła się w wąską ścieżkę. Opowiadający mówi : musieliśmy ściągnąć cały potrzebny sprzęt z samochodu i odtąd iść razem z Indianami. Gdy Oni siedzieli my też musieliśmy siedzieć a gdy Oni zatrzymywali się na posiłek to i my musieliśmy zatrzymywać się na posiłek i nagle zatrzymał mi się czas!- mówi opowiadający w tym filmie.
Jak to – zatrzymał się czas, pomyślałem. Przecież czasu nie da się zatrzymać! Godzina to godzina – płynie i koniec.
Minęło kilka lat. W tym czasie sadziłem pomidory na jesienny zbiór. Było to w czerwcu kiedy zorientowałem się , że strasznie szybko mija mi czas a kiedy się zastanowiłem to doszedłem do wniosku , że miesiąc u mnie trwa tylko trzy tygodnie!!! Kiedy to sobie uzmysłowiłem to, aż wyrwało mi się i powiedziałem na głos : Jezu , jak tak ten czas będzie mi tak leciał to przeleci mi moje życie , że nawet się nie zorientuję kiedy!!! I w tym momencie przypomniało mi się co ten reporter z filmu powiedział : I zatrzymał mi się czas!
Zacząłem się zastanawiać czy jest możliwe by czas mógł się zatrzymać . Zacząłem dokładnie analizować to co wówczas powiedział operator kręcący ten film o Świętym Lodzie!
Uznałem , że skoro przypomniał mi się ten film to coś w tym musi być bo to przypomnienie było w momencie kiedy zwołałem –Jezu…
Zacząłem śledzić swoje postępowanie, mówienie, spędzanie wolnego czasu, świętowanie itd. bo nie bardzo wiedziałem w czym jest rzecz! Upłynęło chwilę czasu ( może z rok a może dłużej) kiedy znalazłem pierwszy element tego , że czas szybko mi mija! Okazało się , że siejąc pomidory używam do nich nazwy – jesienne!
Proszę sobie wyobrazić – jest początek czerwca a więc jeszcze wiosna, jeszcze nie zaczęło się lato a ja już używam słowa – jesień!!! Kiedy znalazłem ten pierwszy element to już wiedziałem na co zwracać uwagę. I tak nie wolno na początku miesiąca , gdzieś tak około 8 -9 mówić , że to już połowa miesiąca tylko że to dopiero 9 dzień, zresztą zgodnie z prawda. Nie wolno gdzieś tak około 25 dnia miesiąca mówić że to już koniec miesiąca! Zresztą , bo przecież nieprawda.
W niedzielę nie wolno myśleć co się będzie robić w poniedziałek i co mamy tak pilnego do zrobienia!
Po południu w niedzielę np. tak koło 17-18 nie wolno mówić , że już po niedzieli tylko należy wybrać się gdzieś w odwiedziny i porozmawiać ze znajomymi. Kto chodzi do Kościoła to najlepiej wybrać się na jak najwcześniejszą Mszę Świętą potem wypić kawkę i wybrać się na krętki spacer. Zabójstwo spędzać czas przed telewizorem cały dzień! itd. itd.
Znalezienie tych wszystkich elementów zajęło mi trzy lata! Kiedy zastosowałem je w swoim życiu nagle okazało się że mój czas nie tylko się zatrzymał ale i wydłużył się!
Miesiąc trwał u mnie 6 tygodni!
Napisałem – trwał. Tak , trwał przez jakiś czas , ale jak to w życiu bywa ono rządzi się swoimi prawami i wciąga człowieka w swoje tryby!
Jakieś trzy lata temu znowu zorientowałem się , że czas szybko mi leci i przypomniało mi się , że przecież znalazłem sposób na zatrzymanie czasu! Trudno jednak było mi wdrożyć te odkryte elementy i znowu zacząłem się zastanawiać : jak to – znam sposób na zatrzymanie i nie mogę tego wdrożyć??? A co z tymi którzy nie znają tego sposobu???
Intuicja podpowiedziała mi , że musi być droga na skróty!!! Wiedziałem gdzie leży sposób zatrzymania czasu ( psychika) A nie potrafię na nowo z tego skorzystać???
Od trzech lat chodziło mi to po głowie to znaczy, znaleźć drogę na skróty do zatrzymania czasu!
I nie dawno na jednej ze stron przeczytałem zdanie :
TRZEBA SIĘ CIESZYĆ KAŻDĄ CHWILĄ!
Kiedy przeczytałem to zdanie powiedziałem do siebie- tak to są mądre słowa!
Kiedy powiedziałem :- mądre słowa – jakbym odczuł ich moc!
Przez następne dni powtarzałem sobie te słowa ile razy coś mnie dopadało, znudzenie, melancholia,
złe samopoczucie, brak nastroju , ale dopiero w dziesiątym dniu odczułem ich prawdziwą moc!!!
Kiedy powiedziałem sobie- trzeba się cieszyć każdą chwilą, nagle zobaczyłem że czas mi zwolnił!
Zatrzymał się w danej chwili a nie wybiega do przodu i nagle mnie olśniło!!!
TO JEST DROGA NA SKRÓTY!!!DROGA DLA KAŻDEGO!!!
Tę chwilę którą należy się cieszyć nazwałem BOSKĄ CZĄSTKĄ CZASU!!!
Hahahaha Czy nie należy mi się Nobel za odkrycie
BOSKIEJ CZASTKI CZASU??? Hahaha

Na bazie tych przemyśleń napisałem poniższy tekst

13.10.2013

Chwila radości

Boska cząstka czasu
Jedna krótka chwila
Nieraz ludzi przerasta
Lub życie nam umila

Nigdy przecież nie wiesz
I nie masz pewności
Czy nie jest ostatnia
Przed przejściem do wieczności

Tę krótką chwilę
Poświęć więc radości
Bo jest cząstką czasu ci danego
Oddaj ją więc Miłości

Ciesz się każdą chwilą
Póki twój duch może
A życie nie rzuci cię na kolana
I twego ducha zmoże

Szanowni Państwo moi Goście- zapraszam do skorzystania z drogi na skróty by zatrzymać swój szybko biegnący czas.
Proszę sobie powtarzać codziennie ile razy coś Was dopadnie , ale nie tylko to krótkie zdanie :
TRZEBA SIĘ CIESZYĆ KAŻDĄ CHWILĄ!
U mnie zadziałało po 10 dniach. Ile Państwu zejdzie tego nie wiem bo to zależy od Waszego umysłu jak bardzo jest zaprzątnięty sprawami życia codziennego.
Życzę zatem udanej terapii i powodzenia w zatrzymaniu czasu.
To naprawę działa!!!

Przy okazji tego co napisałem dorzucę jeszcze parę przemyśleń.
Otóż mózg ludzki jest jak najdoskonalszy komputer i to tak doskonały , że nigdy niepowstanie doskonalszy komputer od umysłu ludzkiego.
On ma tylko jedną ,,wadę”. Nie rozróżnia prawdy od kłamstwa, które jest mu podawane przez nas samych!
Jednym słowem sam siebie potrafi oszukać!
Jeśli będzie się nam powodziło dobrze, ale my przed ludźmi będziemy udawać i mówić , że jest nam źle to on tak zarejestruje to co mu podajemy! To nic , że my wiemy , że to nieprawda i że tylko tak przed ludźmi udajemy- on zarejestruje, że jest nam źle!
Jeśłi będziemy przed ludźmi mówić , że np. słabo się czujemy, że drowie słabe i choć to będzie nieprawda on zarejestruje to co mu podajemy!!! Ten komputer ,,nie rozumie”, że można samemu siebie oszukiwać!!!
Po jakimś czasie podawania własnemu umysłowi tych nieprawdziwych informacji ten nasz komputer ( umysł) zaczyna działać według tych podanych nieprawdziwych informacji! Zaczyna nam być źle, zaczynamy źle się czuć ,a zdrowie zaczyna nam szwankować!
By ten komputer prawidłowo działał do niego przychodzą narzędzia, można rzec cały zestaw!
10 Przykazań Bożych! ( to podstawowe narzędzia), ale to już na inne rozważanie.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, proszę więc wypróbować podaną przeze mnie drogę na skróty
By zatrzymać czas! Proszę też podawać swojemu komputerowi same prawdziwe informacje- że święta są piękne, że jest miło przy choince i że bez względu na pogodę to to są najpiękniejsze Święta i tego Państwu życzę!

13.grudnia 2013
32 rocznica
Stanu Wojennego

55 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

32 rachunek sumienia

 

Dziś kolejna , już 32 rocznica stanu Wojennego. Wypadałoby choć przez chwilę zastanowić się
co osiągnęliśmy od tamtego czasu. Można się w ogóle nie zastanawiać bo mamy demokrację, ale jeśli chcemy być w zgodzie z samymi sobą to tak jak przy spowiedzi należy przeprowadzić rachunek sumienia , przypomnieć sobie okoliczności i uznać co było winą naszą aby na przyszłość mieć odpowiednie podejście do spraw życiowych i nie dać sprowadzać się na manowce.
Z tej dzisiejszej perspektywy widać wyraźnie , że oszukano nas a my sami pozwoliliśmy się oszukać.
Był Okrągły Stół.
Czy to był sukces czy oszustwo i z czyjej strony?
Okrągły Stół był osiągnięciem na miarę światową! Oto dwie strony ( przeciwne ) zasiadły do stołu by rozmawiać o losie kraju!
 Osobiście uważam że Prawdziwa Solidarność trwała tylko do śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki, więc ludzi reprezentujących Solidarność przy Okrągłym Stole dalej będę nazywał – ludźmi postsolidarności!
Solidarność w chwili śmierci Ks. Jerzego osiągnęła swoje apogeum i od tej chwili większość ( bo nie wszyscy) zaczęli myśleć jak się ustawić w życiu.
Musimy pamiętać , że komuniści nie musieli siadać do rozmów lecz twardo mogli trzymać władzę co groziło rozlewem krwi. Jeśli ktoś zechce to kwestionować to proszę poprzeglądać jak wyglądają rewolucje , choćby ta najświeższa w Syrii.
Tak więc usiądnięcie do stołu rozmów to wieki sukces! I tu nasuwa się pytanie – czyj sukces?
Ludzie postsolidarności przypisują go sobie czym okradają drugą stronę a nas oszukują!
Otóż możemy nie lubić Gen Jaruzelskiego ale to co Mu się należy trzeba Mu oddać z pełną uczciwością!!!
Mógł się nie godzić na Okrągły Stół bo cała siła władzy była po Jego stronie!
Skoro jednak Gen. Jaruzelski zgodził się na Okrągły Stół ,a ustalenia tego stołu uznamy za sukces to ten sukces w połowie jako że były dwie strony należy się też Komunistom!
Mówi się o Okrągłym Stole , że to zdrada narodowa!
Jeśli dobrze się przyglądnąć i przeanalizować wydarzenia to wynika , że zdrady dopuścili się ludzie postsolidarności!
Przypomnijmy sobie od ilu lat szarpie się Gen. Jaruzelskiego po sądach i wmawia się społeczeństwu jakiego to dopuścił się przestępstwa bo na cała dekadę zahamował rozwój Polski!!!
 Ci sami ludzie będąc u władzy nie potrafią ruszyć tego zahamowania tylko sami wciąż hamują wprowadzając coraz to nowe obostrzenia prawne ! Tego nie wolno , tamtego nie wolno- dziś babcia ze wsi nawet nie ma gdzie sprzedać swoich jajek!
Proszę sobie też porównać osiągnięcia rządów ludzi postsolidarności!
Za komuny Polska była 10 potęgą gospodarczą świata- dziś 20.
Nie było bezrobocia, a dziś prawie 3 miliony młodych ludzi jest za granicą( z braku pracy)a 1.5 miliona w kraju jest bezrobotnych.
Nie było luksusów ale płace były w miarę przyzwoite a dziś co mamy ? rozwarstwienie społeczne jak w najgłębszym kapitalizmie!
Każdy mógł się leczyć, a dziś????? Tylko ci co mają kasę mogą liczyć na natychmiastowe leczenie!
Czy to nie jest zdrada ludzi postsolidarności???
Wmawia się nam, że ludzie postkomuny na czymś się uwłaszczyli i próbuje winę zwalić się na nich!
 Czy przy Okrągłym Stole naszych społecznych interesów mieli bronić komuniści czy ludzie Solidarności???
Kogo tu więc można nazwać zdrajcami???
Proszę zwrócić uwagę jak zachował się Lech Wałęsa gdy został Prezydentem!
Zamiast uhonorować rodziny poległych górników z Kopalni Wujek dożywotnimi rentami to pan Prezydent Lech Wałęsa opowiadał mrzonki , że demokracja to musi załatwić!, apotem że nie ustalono sprawców!!!!!!!!
Co zatem otrzymało społeczeństwo za swój zryw i za mądrość Gen. Jaruzelskiego , że w sposób pokojowy postanowił oddać władzę???Co otrzymało ? po dupie, razem z gen Jaruzelskim któremu nie dają w spokoju dożyć swoich dni!!!
By nie być gołosłownym , że taki spokój należy się Gen. Jaruzelskiemu proszę sobie przypomnieć co powiedział Jelcyn tuż przed dojściem Putina do władzy :
,, Jeśli zostanie mi zagwarantowane bezpieczeństwo i nietykalność to oddam władzę w sposób demokratyczny”
Osobiście słyszałem i widziałem w telewizji jak Putin zapewniał o tych gwarancjach!
Najwyraźniej Gen. Jaruzelski zawierzył ludziom postsolidarności i nie domagał się takiego zapewniania publicznie!
Uwierzył tak jak my i ma teraz tak jak my!!!
Szarpią nas, szarpią Generała, szarpią Kościół i świętości nasze!!!
Jest przyzwolenie na pisanie małym druczkiem by móc okradać tych najsłabszych!!!
Jest przyzwolenie by urzędnicy nie informowali swoich petentów ,że podejmują złe decyzje co wiąże się z pozbawieniem mieszkań czy wpadnięciem w długi!!!
Jednym słowem jest przyzwolenie przez ludzi postsolidarności sprawujących władzę na kopanie swoich obywateli!
Proszę państwa Prawdziwa Solidarność umarła wraz z Księdzem Jerzym Popiełuszką!!!
Pozostała niewielka grupa ludzi ( mała reszta) która wciąż żyje tamtymi ideałami , ale jeżeli cały Naród się nie obudzi w porę to zamiast zwycięstwa pozostanie nam klęska jakiej nie było do tej pory bo z rąk tych którym zaufaliśmy!!!
Śmieszy mnie ile razy widzę Lecha Wałęsę wygłaszającego peany na cześć jakowegoś zwycięstwa!!!
Proszę popatrzeć na Koreę Północną, tam też wygłasza się takie mowy pochwalne.

5.12.2013

54 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

Kobieta – cud Bożej myśli

 

W ostatnim rozważaniu przedstawiłem państwu dwa argumenty potwierdzające ,że Kobieta to
Najwspanialsze arcydzieło Pana Boga.
Pierwszy argument który przemawia za tym to to , że Kobieta została stworzona na samym końcu,
a drugi to ten , że Pan Bóg myślał aż 1 000 000 ( milion) lat nad stworzeniem Kobiety. Hahaha
Kiedy wstawiłem moje rozważanie na stronę zacząłem się zastanawiać nad tym co mogę jeszcze przedstawić na poparcie tego mojego stwierdzenia, że Kobieta jest arcydziełem Bożym, gdyby ktoś zechciał to podważać!
Uruchomiłem szare komórki, zajrzałem do szufladek z których dawno nie korzystałem i w jednej z nich znalazłem prawdę , mocno zakurzoną , ale jednak prawdę! Hahaha
Otóż podczas Mszy Świętej w wyznaniu wiary mówimy :

Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego,
Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych.
I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego,
który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami.
Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego.
Zrodzony, a nie stworzony,…
Proszę zwrócić uwagę na słowa —zrodzony a nie stworzony —Już we wczesnych latach bo w roku 325 na Soborze Nicejskim zostały użyte takie stwierdzenia.
Co z tego wynika? – może ktoś zapytać. Otóż Bóg mógł stworzyć swojego Syna , a jednak tego nie zrobił lecz postanowił , że zostanie zrodzony z Kobiety. Dlaczego??? Bo najwyraźniej sam zachwycił się swoim arcydziełem!!!
Gdyby kobieta nie była doskonałą to przecież Bóg nie zezwoliłby by Jego jedyny Syn zrodził się z czegoś co jest niedoskonałe!!! Hahaha prawda , że to proste?

I kolejny dowód , że Kobieta jest cudem Bożej myśli – otóż Tę Kobietę , Bóg ustanowił
KRÓLOWĄ NIEBA I ZIEMI!!!
Wyniósł Ją wyżej od Aniołów a Im samym nakazał służenie swojej Królowej.

Czy ktoś z państwa ma jeszcze wątpliwość , że
KOBIETA JEST BOŻYM CUDEM???

2.12.2013

53 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

 

Kobieta – najdoskonalsze dzieło Pana Boga

 

W poprzednim rozważaniu przedstawiłem ( prawie matematycznie) wartość Kobiety.
Nikt z Gości odwiedzających tę stronę nie zabrał głosu w tej sprawie i muszę za to państwa pochwalić- za roztropność i za intuicyjne wyczucie, że z prawdą nie ma co dyskutować. Hahaha
Chrystus powiedział : Ja jestem drogą, prawdą i życiem!
Kto zatem z Bogiem odważy się dyskutować i wyjść z tej dyskusji zwycięsko i niepoturbowanym?
Uprzedzając fakty proszę i z tą prawdą nie dyskutować tylko przemyśleć.
Czy Kobieta to naprawdę najdoskonalsze dzieło Pana Boga???
Zdecydowanie mówię tak!!! Proszę uwierzyć mi na słowo bo ja tu innych słów prócz prawdy nie piszę ! hahaha
Z naszego życia sami wiemy , że coś co ciągle udoskonalamy to, to co jest na końcu to najlepszy produkt. Tak też było z człowiekiem. Pan Bóg stworzył człowieka na samym końcu, ale jeszcze nie Kobietę! O nie! Najpierw Bóg stworzył Adama i wyznaczył mu zadanie – nadać nazwy wszelkiemu stworzeniu! Zapewne sporo zajęło to czasu naszemu praojcu Adamowi. Gdy się uporał z tym zadaniem, Biblia mówi , że nie znalazł pośród wszelkiego stworzenia takiego które byłoby mu bliskie.
Pogrążył Bóg Adama w głębokim śnie a z wyjętego żebra które znajdowało się tuż pod sercem Bóg ulepił Ewę. A więc Ewa jest ostatnim dziełem pana Boga z czego możemy wnioskować że najdoskonalszym!
Drodzy moi Goście, ale nie tylko to skłoniło mnie do tego by twierdzić, że Kobieta jest najdoskonalszym dziełem Pana Boga!!!Lecz czas w którym Bóg stwarzał Kobietę!!! Hahaha
Tak Pan Bóg nad tym swoim arcydziełem pracował aż milion lat( 1 000 000).
Tak , tak!!! Wiem , że to trudne do uwierzenia, ale faktom trudno zaprzeczać!
Ktoś pewno zapyta skąd ja to wiem? Nie chwaląc się , ale wiem to od uczonych. Hahaha
Otóż nie tak dawno amerykańscy uczeni zeszli na dno Kanionu Kolorado by zbadać wiek warstw geologicznych zalegających w Kanionie! I jakie było ich zdziwienie , proszę sobie wyobrazić gdy nagle okazało się, że brakuje warstwy geologicznej tworzonej przez milion lat. Powiem jaśniej- badali dolne warstwy , nadawali im wiek i na pewnej wysokości jest przeskok o milion lat!!!
Głowią się biedaczyny i nie wiedzą do dziś ( ale jak przeczytają moje rozważanie to zrozumieją hahaha) gdzie podziało się milion lat i dlaczego przez ten okres nie utworzyły się żadne warstwy!!!
Otóż to jest czas gdy Adam był uśpiony i wszelkie procesy zostały wstrzymane- to jak w bajce gdy zatrzymamy film!
Tak drodzy państwo , przez milion lat Pan Bóg tworzył swoje najdoskonalsze i najwspanialsze dzieło – KOBIETĘ!!!
Zadam pytanie retoryczne- Czy jest jakiś uczony który miałby odwagę i chciałby zaprzeczyć, że KOBIETA to największe arcydzieło Pana Boga???

13.11.2013

52 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

Kłamstwo

 

Tompet pisze—,,W okresie stanu wojennego organizowaliśmy w kościele u oo.dominikanów odczyty, dla parafian w ramach cyklu „ABC chrześcijaństwa”, koncerty patriotyczne i religijne.” —- Ten czas Solidarności i jednego ducha już dawno minął! Czas kiedy ludzie dbali o dobry wizerunek Kościoła bo w nim opozycja miała oparcie. Teraz uaktywniła się można rzec- V kolumna i robi wrogie poczynania wobec Kościoła. Teraz Kościół tym co szukali w nim oparcia już nie jest potrzebny, a nawet przeszkadza w odcinaniu kuponów od styropianowego łoza!!!Ten czas też jest potrzebny by wyszło na jaw kto i jakimi przesłankami się kierował i kieruje.Ostatnie słowo i tak do Boga należy. Muszą upaśc mity i legendy jakoby to niektórzy sami wywalczyli wolność.Ducha dla Narodu wezwał Jan Paweł II a Bóg udzielił tego ducha. Każdy kto sobie przypisuje zwycięstwo jest kłamcą.

autor www.zgluszczyk.pl

6.03.2013

51 rozważanie niedouczonego poety i takie tam ble ble ble

 

Niebieskie nie znaczy Niebo

 

Jest takie powiedzenie- głupich jest pełno tylko nie chodzą gromadą.
Jest ono prawdziwe w życiu, ale niestety w Internecie nie działa.
Od dwóch lat zaglądam na różne strony i spostrzegłem, że właśnie w Internecie głupi gromadzą się kupą w swoich miejscach w zależności od głupoty.
Jeśli to będzie strona oczerniająca Kościół to tam Ci oszczercy gromadzą się jak pszczoły przy miodzie, a jeśli to będzie strona polityczna to zaraz zbiorą się tam Ci co opluwają Jarosława Kaczyńskiego czy Ojca Rydzyka.
Są też strony wzajemnej adoracji gdzie komentatorzy dobrani w jakiś sposób wspólnie obdarzają się miłymi słowami, czułymi pozdrowieniami i wychwalaniem pod niebiosa bez względu na to czy gospodarz blogu mówi mądrze czy głupio. Pada tam wiele słów o miłości, zrozumieniu ,szacunku do bliźniego i tyle słodkości że może zemdlić człowieka od tych zafałszowanych miłości i grzeczności. Dlaczego mówię , że zafałszowanych grzeczności??? Wystarczy wejść na taką stronę wyjawić swoje zdanie na dany temat a jest się dopadniętym jak przez stado os!!!Nagle słowa o zrozumieniu , poszanowaniu ,o prawie każdego do swojego zdania przestają istnieć!!! Jeśli jednak ktoś potrafi bronić swojego stanowiska i nie reaguje na ukąszenia tych os od razu jest oskarżany oto , że obraża, wyszydza, kpi.!!!
Na zadane pytania i pokazane przykłady takie towarzystwo wzajemnej adoracji nie odpowiada
Lecz wmawia, że jest obrażane lub że zadający pytania nic nie rozumie!!!!A to nie rozumie , zdania , kontekstu lub przesłania.
Jeśli komentujący nadal jest dociekliwy to przez jednych zostaje zablokowany, przez innych opluty i od chama wyzwanym.
Opluwanie polega na tym że nagle nie wiadomo skąd zjawiają się komentujący pod dziwacznymi Nickami a chronieni przez gospodarza strony opluwają bez miary!!! Nick nagle jest dotyczący mojej sąsiedniej ulicy , sąsiedniej miejscowości lub nagle ktoś zjawia się z mojego miasta. Gdyby ta inteligencja wysiliła się chociaż trochę to pomyślałaby nad jakimś konkretnym Nickiem do którego trudno byłoby się przyczepić.
 Gospodarz takiej strony mógłby sprawdzić IP komputera ale nie robi tego bo jest mu na rękę , że Ci adoratorzy dokopują takiemu niewygodnemu a mającemu swoje zdanie i to poparte konkretnymi argumentami a na dodatek wygląda że sam gospodarz korzysta z różnych Nicków by dokopać takiemu delikwentowi. Nagle słowa o miłości i poszanowaniu drugiej osoby nie istnieją!!!                      Ta strasznie miłująca osoba i szanująca wszystkich, bez pardonu potrafi oczerniać Kościół i ludzi którzy się poświęcili na posługę. Na zarzut że sama jest nie w porządku , obraża się, domaga przeprosin choć może się bronić bo wie o czym jest mowa a gdy ona obraża Kościół to tamci nawet nie mogą się bronić!!!
Ostatnio to towarzystwo wzajemnej adoracji wpadło na bardziej szatański sposób- KASUJE KOMENTARZE W KTÓRYM KTOŚ ODPOWIADA NA ZARZUTY!!!
Nie byłoby to wszystko tak żałosne gdyby nie to że Gospodarz strony nazywa swój blog SALONEM
a sam aspiruje do miana KRZEWICIELA KULTURY.
Jest w tym trochę prawdy zwłaszcza gdy do słowa kultura wstawimy pauzę i napiszemy
KRZEWICIEL KULTU – RY.
Tak jak niebieski nie znaczy nieba, jak mówienie o miłości nie znaczy miłości tak mówienie o kulturze nie znaczy kultury chyba że mamy na myśli głoszenie kultu!!!
No cóż są ludzie różni, mądrzy , mniej mądrzy ale są i ludzie słabi psychicznie prowadzący swój blog. Wystarczy że taki adorator wzajemnej pomocy zagrozi gospodarzowi, że nie będzie wchodził do niego gdy ten nie zablokuje kogoś i ten słaby psychicznie PROPAGATOR KULTU – RY posłusznie wykonuje jego polecenie.
A my się dziwimy że za czasów UB było tylu spolegliwych sług.